قیمت بره زنده

بره زنده

قیمت بره زنده روز در مرکز خرید و فروش تهران و کرج برای سال 1400 مشخص شد. نرخ هر کیلو بره کشتار نسبت به قیمت گوسفند زنده به صورت کیلویی چند هزار تومان بیشتر می باشد. خرید بره زنده در بازار یکی از خدمات اصلی مجموعه های شیپ می باشد. برای اطلاع از نرخ روز و سفارش در ادامه با من همراه باشید. قیمت بره پرواری و شیری برای 6 ماهه را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. ما بیشتر در اینجا روی دام کشتاری تمرکز داریم و نوع بره شیری و پرواری در این مجموعه عرضه نمی شود.

قیمت بره زنده

زمانی که افراد برای خرید دام مراجعه می کنند مهمترین و البته اولین سوال مربوط به قیمت روز بره زنده می باشد. نکته مهم اینجاست که قیمت امروز که توسط اتحادیه 1400 تعیین می شود به صورت کیلویی می باشد. حال بستگی به میزان وزن دام دارد که شما باید مشخص کنید. در رابطه با این موضوع همچنین یک نکته مهم وجود دارد که مربوط به تغییرات و نوسانات نرخ است که دائم در رابطه با قیمت بره کیلویی چند از ما سوال می شود. در سال 99 نسبت به سال قبل یعنی 98 زیاد شاهد افزایش قیمت نبودیم. بیشتر تغییرات که مربوط به افزایش قیمت دام زنده شده است مربوط به دو و سه سال اخیر است.

جهت دریافت قیمت روز با شماره تماس های قرار داده شده در سایت در ارتباط باشید. مشاورین ما بر اساس هر کیلو بره کشتار و البته بستگی به دلیل خرید وزن مناسب را پیشنهاد خواهند کرد.

بره زنده در تهران و کرج کیلویی چند

تفاوت بره زنده با گوسفند زنده

شاید برای هر کسی جای سوال باشد که چه تفاوتی بین بره و گوسفند وجود دارد. در نگاه اول که هر دو یک نوع دام می باشند. اما تفاوت بسیار مهم در رابطه با این دو مربوط به وزن و قیمت آنها می باشد. برخی مواقع پیش می آید که ممکن است شما یک گوسفند زنده با وزن پایین نیاز داشته باشید. همچنین برخی مواقع نیز بر اساس نیاز خود ممکن است قصد خرید یک گوسفند سنگین وزن را داشته باشید. بنابراین در اینجا در رابطه با وزن تفاوت هایی وجود دارد که در این باره توضیحات لازم را ارائه می کنیم.

از نظر قیمت بره زنده کیلویی باید بگویم که در اکثر مراکز خرید و فروش دام که خدمات بره ارائه می شود، به صورت حدودی چند هزار تومان نرخ بره نسبت به قیمت گوسفند بیشتر می باشد.

گوشت بره به دلیل جوان تر و مرغوب تر بودن طرفداران خاص خودش را دارد. این مورد شامل نکاتی است که سبب بالا بودن قیمت بره نسبت به گوسفند می شود. بنابراین این دو از نظر گوشت هم تفاوت هایی دارند که نیاز شما مشخص خواهد میکند که کدام یک از آنها را خرید کنید.

وزن بره زنده

اکثرا مراجعه کنند در رابطه با متوسط وزن بره زنده از ما سوالاتی می پرسند. در این قسمت قصد داریم اطلاعاتی در اینباره در اختیار شما کاربران سایت های شیپ قرار دهیم. اولین نکته ای که در رابطه با وزن باید به آن توجه کنید مربوط به نژاد بره می باشد. به عنوان مورد دوم می توان به نژاد از نظر دسته بندی (شیری، گوشتی، پشمی) توجه داشت. مورد دیگری که روی وزن بره تاثیر گذار است مربوط به محل پرورش و شیوه پرواربندی آن می باشد. آخرین مورد هم می تواند مربوط به جنسیت بره از نظر نر و ماده بودن خواهد بود. حال با در نظر گرفتن این موارد می توان بر اساس تحقیقات صورت گرفته متوسط وزن را برای بره در نظر گرفت.

از نظر دسته بندی به موضوع: شیری، گوشتی و پشمی بودن نژاد اشاره کردیم. ما در این بخش در رابطه با بره گوشتی صحبت می کنیم. این مورد را هم حتما دقت کنید که وقتی قصد خرید بره زنده برای کشتار دارید، حتما نژاد گوشتی را انتخاب کنید. دلیل این موضوع تنها مربوط به بازدهی بالای گوشت می باشد.

به طور کلی اگر بخواهیم به طور متوسط یا به صورت میانگین یک وزن مشخص در نظر بگیریم، تقریبا از 25 کیلو الی 35 تا 40 کیلو می تواند وزن مناسبی برای بره ها باشد. البته گاهی برخی بره ها با وجود سن کم، دارای وزن بالایی هستند که دلیل آن نوع پرواربندی و تغذیه خوب آن می باشد.

قیمت روز بره زنده

قیمت بره شیری 6 ماهه

همانطور که از نام این نژاد مشخص است جزو نژاد گوسفندان شیری می باشند. این مورد تنها برای دامداران حائز اهمیت می باشد که قصد دارند بره شیری برای پرورش خریداری کنند. بالاتر به انواع دسته بندی نژاد گوسفند اشاره کردیم. برخی دامداران به شیوه خاصی فعالیت می کنند و بیشتر تمایل دارند تمرکز خود را روی دسته خاصی از بره ها قرار دهند. برای مثال ممکن است یک دامدار قصد داشته باشد که بیشتر روی پرورش  پرواربندی بره گوشتی تمرکز کند.

بنابراین در رابطه با قیمت بره شیری باید بدانید که نام نژاد آن از اهمیت زیادی برخوردار است. همانطور که میدانید انواع نژاد بره در ایران وجود دارد که هر کدام بستگی به موقعیت جغرافیایی و زیستگاه خود دارای محبوبیت خاصی می باشند.

برخی از نژادهای محبوب عبارتند از:

  • بره افشاری
  • بره شال
  • بره مغانی
  • سنگسری
  • کردی
  • مهربان
  • فراهانی
  • و …

نام نژادها مختلف بره زنده را که در لیست بالا مشاهده میکنید، مربوط به نژاد گوسفندان ایرانی می باشد. برخی از دامداران در ایران هستند که قصد دارند اقدام به خرید بره زنده نژاد خارجی برای پرورش کنند. اکثرا افراد بیشتر دنبال بره چند قلوزا هستند که با تغذیه مناسب آن را برای دوران آبستن آماده کنند.

قیمت بره شیری پرواری 6 ماهه در مرکز خرید و فروش

بره پرواری

مورد دیگری که برای دامدارن بسیار حائز اهمیت است مربوط به بره های پرواری می باشد. منظور از نژادهای پرواری یعنی مواردی که بیشتر برای پرورش و نگهداری مناسب هستند. البته حالت دقیق تر آن به این صورت است که برای مثال بره گوشتی پرواری را تهیه می کنند و سپس با تغذیه مناسب در بازه زمانی کمی سعی می کنند آن را به وزن بالایی برسانند. بعد از آن وقتی وزن بره افزایش پیدا کرد برای فروش آماده است. در رابطه با قیمت روز بره زنده پرواری 6 ماهه دقیقا شرایط شبیه به همان بره شش ماهه شیری می باشد. یعنی تمامی عوامل مربوط به نوع نژاد، وضعیت فعلی در 6 ماه و بسیاری موارد دیگر که اهمیت زیادی دارند روی موضوع قیمت تاثیر می گذارند.

نرخ گوشت بره

در رابطه با اینکه آیا خرید گوشت بره از قصابی مناسب است یا خرید بره زنده روز و ذبح آن مناسب تر خواهد بود. در اینباره باید به دو موضوع اشاره داشته باشیم. طبق بررسی های انجام شده قیمت گوشت بره زنده نسبت به قیمت بره زنده به صورت سرپا گران تر می باشد. یعنی زمانی که به صورت مستقیم گوشت قرمز را از قصابی خرید کنید، قیمت هر کیلو گوشت آماده به نسبت قیمت هر کیلو گوشت بره زمانی که خودمان ذبح می کنیم بالاتر می باشد. پس با این وجود قیمت دام زنده به صرفه تر خواهد بود.

میزان گوشت خالص بره چقدر می تواند باشد؟ به طور کلی می توان 50 الی 60 درصد بره بعد از ذبح را گوشت خالص در نظر گرفت. بنابراین هر کسی به همین مقدار گوشت برای یک خانواده در بازه زمانی کوتاهی نیاز دارد. اما اگر شما قصد دارید این روش را انتخاب کنید ولی مقدار گوشت آن برای یک خانواده را زیاد می دانید، می توانید با اقوام یا همسایگان خود به صورت گروهی اقدام به خرید بره کرده و گوشت آن را تقسیم کنید.

قیمت بره زنده در قم، شیراز، مشهد، دیوار، شیپور و اصفهان

قیمت بره زنده در قم

بسیاری از دامداران از آنجایی که بیشتر خرید و فروش بره زنده در قم صورت میگیرد، دنبال قیمت در قم هستند. بنابراین ابتدا باید اشاره کنیم که قیمت فروش بره شیری در شیراز، اصفهان، مشهد و … بر اساس نژاد بره می تواند متفاوت باشد. تمامی نژادها در دسته بندی های مختلف ویژگی های مختص خودشان را دارند. در نتیجه نمی توان قیمت ثابت برای آن در نظر گرفت. علاوه بر این وضعیت فعلی بره در بازار فروش می تواند تاثیر بسیار زیادی روی بره داشته باشد.

خرید اینترنتی بره از های شیپ

قیمت بره زنده در بازار تهران و کرج که در این قسمت از سایت گوسفند فروشی های شیپ مورد بررسی قرار گرفت، تنها جهت خرید برای کشتار می باشد. هیچکدام از انواع دام زنده در این مجموعه برای پرورش و پرواربندی نمی باشند. اطلاعاتی که بالاتر برای قیمت بره شیری و پرواری 6 ماهه توضیح داده شد، تنها در راستای افزایش آگاهی شما کاربران عزیزم می باشد. اکنون برای ثبت سفارش آنلاین و خرید بره زنده از سایت با شما قرار داده شده در قسمت بالای سایت تماس بگیرید. تمامی خدمات مربوط به بره در این مجموعه با ذبح بهداشتی و رعایت استانداردهای لازم عرضه می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top