قیمت بره زنده

بره زنده

قیمت بره زنده امروز در تهران و کرج برای سال 1401 مشخص شد. نرخ هر کیلو بره برای قربانی و کشتار نسبت به قیمت گوسفند زنده به صورت کیلویی چند هزار تومان بیشتر می باشد. خرید بره زنده در بازار گوسفند و مرکز خرید و فروش یکی از خدمات اصلی مجموعه های شیپ می باشد. برای اطلاع از نرخ روز و سفارش در ادامه با من همراه باشید. قیمت بره پرواری و شیری 6 ماهه را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. ما بیشتر در اینجا روی دام کشتاری تمرکز داریم و نوع بره شیری و پرواری در این مجموعه عرضه نمی شود. خرید بره زنده برای قربانی در عید قربان نیز می تواند مورد توجه افراد باشد، اما در صورتی که گوشت قابل توجهی داشته باشد که بتوان آن را در میان افراد نیازمند تقسیم کرد. بره های کوچک که رشد بدنی خوبی نداشته و شکل گیری بدن آنها به صورت کامل صورت نگرفته است برای این کار مناسب نیستند.

قیمت بره زنده 1401

زمانی که افراد برای خرید دام زنده بره مراجعه می کنند مهمترین و البته اولین سوال مربوط به قیمت بره زنده امروز می باشد. نکته مهم اینجاست که قیمت روز که توسط اتحادیه سال 1401 تعیین می شود به صورت کیلویی می باشد. (یعنی قیمت هر کیلو گوشت بره) حال بستگی به میزان وزن دام دارد که شما باید مشخص کنید. در رابطه با این موضوع همچنین یک نکته مهم وجود دارد که مربوط به تغییرات و نوسانات نرخ است که دائم در رابطه با قیمت بره کیلویی چند از ما سوال می شود. در سال 1400 نسبت به سال قبل یعنی 99 زیاد شاهد افزایش قیمت نبودیم. بیشتر تغییرات که مربوط به افزایش قیمت دام زنده شده است مربوط به دو و سه سال اخیر است. بره زنده در تهران و کرج کیلویی چند جهت دریافت قیمت روز بره با شماره تماس مرکز خرید و فروش بازار گوسفندان تهران که در سایت قرار داده شده در ارتباط باشید. مشاورین ما بر اساس هر کیلو بره کشتار و البته بستگی به دلیل خرید وزن مناسب را پیشنهاد خواهند کرد. بره هایی که در این مرکز نگهداری و برای فروش در نظر گرفته می شوند از نژاد گوسفندان گوشتی هستند تا در هنگام ذبح بازدهی لاشه مناسب باشد و توانایی رشد سریع و وزن گیری به مقدار بالا را نیز داشته باشند.

تفاوت بره زنده با گوسفند زنده

شاید برای هر کسی جای سوال باشد که چه تفاوتی بین بره و گوسفند وجود دارد. در نگاه اول که هر دو یک نوع دام می باشند. اما تفاوت بسیار مهم در رابطه با این دو مربوط به وزن و قیمت آنها می باشد. برخی مواقع پیش می آید که ممکن است شما یک گوسفند زنده با وزن پایین نیاز داشته باشید. همچنین برخی مواقع نیز بر اساس نیاز خود ممکن است قصد خرید یک گوسفند سنگین وزن را داشته باشید. بنابراین در اینجا در رابطه با وزن تفاوت هایی وجود دارد که در این باره توضیحات لازم را ارائه می دهیم. نرخ بره 1400 از نظر قیمت بره زنده کیلویی باید بگویم که در اکثر مراکز خرید و فروش دام که خدمات بره ارائه می شود، به صورت حدودی چند هزار تومان نرخ بره نسبت به قیمت گوسفند بیشتر می باشد. گوشت بره به دلیل جوان تر و مرغوب تر بودن طرفداران خاص خودش را دارد. این مورد شامل نکاتی است که سبب بالا بودن قیمت بره نسبت به گوسفند می شود. بنابراین این دو از نظر گوشت هم تفاوت هایی دارند که نیاز شما مشخص خواهد میکند که کدام یک از آنها را خرید کنید. همچنین با توجه به اینکه وزن بره کمتر می باشد باید دامداران هنگام فروش قیمت بالاتری اعلام کنند تا دچار ضرر نشوند.

وزن بره زنده

اکثرا مراجعه کنند در رابطه با متوسط وزن بره زنده از ما سوالاتی می پرسند. در این قسمت قصد داریم اطلاعاتی در این باره در اختیار شما کاربران سایت های شیپ قرار دهیم. اولین نکته ای که در رابطه با وزن باید به آن توجه کنید مربوط به نژاد بره می باشد. به عنوان مورد دوم می توان به نژاد از نظر دسته بندی (شیری، گوشتی، پشمی) توجه داشت. مورد دیگری که روی وزن بره تاثیر گذار است مربوط به محل پرورش و شیوه پرواربندی آن می باشد. آخرین مورد هم می تواند مربوط به جنسیت بره از نظر نر و ماده بودن خواهد بود. حال با در نظر گرفتن این موارد می توان بر اساس تحقیقات صورت گرفته متوسط وزن را برای بره در نظر گرفت. قیمت روز بره زنده از نظر دسته بندی به موضوع: شیری، گوشتی و پشمی بودن نژاد اشاره کردیم. ما در این بخش در رابطه با بره گوشتی صحبت می کنیم. این مورد را هم حتما دقت کنید که وقتی قصد خرید بره زنده برای کشتار دارید، حتما نژاد گوشتی را انتخاب کنید. دلیل این موضوع تنها مربوط به بازدهی بالای گوشت می باشد. به طور کلی اگر بخواهیم به طور متوسط یا به صورت میانگین یک وزن مشخص در نظر بگیریم، تقریبا از 25 کیلو الی 35 تا 40 کیلو می تواند وزن مناسبی برای بره ها باشد. البته گاهی برخی بره ها با وجود سن کم، دارای وزن بالایی هستند که دلیل آن نوع پرواربندی و تغذیه خوب آن می باشد. چرا که شرایط نگهداری و محیط و سایر عوامل تاثیر گذار جزو موازد تعیین کننده در مقدار جثه و وزن بره ها می باشند.

قیمت گذاری بر اساس وزن و سن

لازم به ذکر است که در برخی معاملات مخصوصا برای خرید و فروش بره، قیمت روز بره زنده سال 1400 بدون در نظر گرفتن مقدار وزن و سن آن صورت می گیرد. به این صورت که برخی از افراد نسبت به خرید بره های شیری برای پروار بندی اقدام می کنند و در این صورت به صورت توافقی با مبلغ خاصی که مورد توافق طرفین معامله باشد، نسبت به انجام معامله اقدام می کنند. تعیین نرخ بره بر اساس وزن بیشتر برای بره های بزرگی که برای کشتار در نظر گرفته می شوند صورت می گیرد.

قیمت بره شیری 6 ماهه

همانطور که از نام این نژاد مشخص است جزو نژاد گوسفندان شیری می باشند. این مورد تنها برای دامداران حائز اهمیت می باشد که قصد دارند بره شیری برای پرورش خریداری کنند. بالاتر به انواع دسته بندی نژاد گوسفند اشاره کردیم. برخی دامداران به شیوه خاصی فعالیت می کنند و بیشتر تمایل دارند تمرکز خود را روی دسته خاصی از بره ها قرار دهند. برای مثال ممکن است یک دامدار قصد داشته باشد که بیشتر روی پرورش و پرواربندی بره گوشتی تمرکز کند. قیمت روز بره زنده بنابراین در رابطه با قیمت بره شیری باید بدانید که نام نژاد آن از اهمیت زیادی برخوردار است. همانطور که می دانید بره به عنوان یکی از انواع دام زنده موجود و پر طرفدار، انواع نژاد بره در ایران وجود دارد که هر کدام بستگی به موقعیت جغرافیایی و زیستگاه خود دارای محبوبیت خاصی می باشند. برخی از نژادهای محبوب عبارتند از:

  • بره افشاری
  • بره شال
  • بره مغانی
  • سنگسری
  • کردی
  • مهربان
  • فراهانی
  • و …

نام نژادها مختلف بره زنده را که در لیست بالا مشاهده می کنید، مربوط به نژاد گوسفندان ایرانی می باشد. برخی از دامداران در ایران هستند که قصد دارند اقدام به خرید بره زنده نژاد خارجی برای پرورش کنند. اکثرا افراد بیشتر دنبال بره چند قلوزا هستند که با تغذیه مناسب آن را برای دوران آبستن آماده کنند. قیمت بره شیری پرواری 6 ماهه در مرکز خرید و فروش

بره پرواری

مورد دیگری که برای دامدارن بسیار حائز اهمیت است مربوط به بره های پرواری می باشد. منظور از نژادهای پرواری یعنی مواردی که بیشتر برای پرورش و نگهداری مناسب هستند. البته حالت دقیق تر آن به این صورت است که برای مثال بره گوشتی پرواری را تهیه می کنند و سپس با تغذیه مناسب در بازه زمانی کمی سعی می کنند آن را به وزن بالایی برسانند. بعد از آن وقتی وزن بره افزایش پیدا کرد برای فروش آماده است. در رابطه با قیمت روز بره زنده پرواری 6 ماهه دقیقا شرایط شبیه به همان بره شش ماهه شیری می باشد. یعنی تمامی عوامل مربوط به نوع نژاد، وضعیت فعلی در 6 ماه و بسیاری موارد دیگر که اهمیت زیادی دارند روی موضوع قیمت تاثیر می گذارند.

قیمت گوشت بره زنده

در رابطه با اینکه آیا خرید گوشت بره از قصابی مناسب است یا خرید بره زنده روز و ذبح آن مناسب تر خواهد بود. در اینباره باید به دو موضوع اشاره داشته باشیم. طبق بررسی های انجام شده قیمت گوشت بره زنده نسبت به قیمت بره زنده به صورت سرپا گران تر می باشد. یعنی زمانی که به صورت مستقیم گوشت قرمز را از قصابی خرید کنید، قیمت هر کیلو گوشت آماده به نسبت قیمت هر کیلو گوشت بره زمانی که خودمان ذبح می کنیم بالاتر می باشد. پس با این وجود قیمت دام زنده به صرفه تر خواهد بود. قیمت بره زنده در قم، شیراز، مشهد، دیوار، شیپور و اصفهان میزان گوشت خالص بره چقدر می تواند باشد؟ به طور کلی می توان 50 الی 60 درصد بره بعد از ذبح را گوشت خالص در نظر گرفت. بنابراین هر کسی به همین مقدار گوشت برای یک خانواده در بازه زمانی کوتاهی نیاز دارد. اما اگر شما قصد دارید این روش را انتخاب کنید ولی مقدار گوشت آن برای یک خانواده را زیاد می دانید، می توانید با اقوام یا همسایگان خود به صورت گروهی اقدام به خرید بره کرده و گوشت آن را تقسیم کنید.

قیمت بره زنده در قم

بسیاری از دامداران از آنجایی که بیشتر خرید و فروش بره زنده در قم صورت می گیرد، دنبال قیمت در قم هستند. بنابراین ابتدا باید اشاره کنیم که قیمت فروش بره شیری در شیراز، اصفهان، مشهد و … بر اساس نژاد بره می تواند متفاوت باشد. تمامی نژادها در دسته بندی های مختلف ویژگی های مختص خودشان را دارند. در نتیجه نمی توان قیمت ثابت برای آن در نظر گرفت. علاوه بر این وضعیت فعلی بره در بازار فروش می تواند تاثیر بسیار زیادی روی بره داشته باشد. قیمت خرید بره در تهران قیمت بره در قم برای عید قربان برای دامداران بسیار مورد اهمیت می باشد. چرا که با نزدیک شدن به این عید مذهبی، دامدارانی که قصد فروش دام های خود را دارند، نسبت به ارسال دام ها به این شهر اقدام می کنند. بره نر بیشترین میزان خرید و فروش را شامل می شود. چرا که با توجه به داشتن وزن بیشتر، سود بیشتری را برای فروشنده به ارمغان می آورد. از سوی دیگر با توجه به اینکه اکثر افراد نسبت به خرید بره نر برای قربانی اقدام می کنند، خواهان بیشتری نیز دارد.

خرید اینترنتی بره زنده از های شیپ

قیمت بره زنده در بازار تهران و کرج که در این قسمت از سایت گوسفند فروشی های شیپ مورد بررسی قرار گرفت، تنها جهت خرید برای کشتار می باشد. هیچکدام از انواع دام زنده در این مجموعه برای پرورش و پرواربندی نمی باشند. اطلاعاتی که بالاتر برای قیمت بره شیری و پرواری 6 ماهه توضیح داده شد، تنها در راستای افزایش آگاهی شما کاربران عزیز می باشد. اکنون برای ثبت سفارش آنلاین و خرید بره زنده از سایت با شما قرار داده شده در قسمت بالای سایت تماس بگیرید. تمامی خدمات مربوط به بره در این مجموعه با ذبح بهداشتی و رعایت استانداردهای لازم عرضه می شود. بره زنده قیمت در تهران و کرج

price of live lamb

The price of live lamb in Tehran and Karaj is fluctuating every day. Those who want to buy lamb and sheep should contact the Livestock Sales Center. We at Tehran Livestock Sales Group are trying to send our services to all regions. Of course, friends who want to buy in person can come to our slaughterhouse.

تفاوت قیمت بره زنده نسبت به گوسفند زنده؟

در بخش توضیحات گفتیم که بره ها به چند دلیل نسبت به قیمت گوسفند گرانتر هستند. یکی از این موارد سود کمتر آن برای فروشندگان می باشد. بره جوان دارای وزن کمتری بوده و سودی که یک گوسفند برای فروشنده دارد را بره ندارد. از طرفی در برخی بازه زمانی ها میزان تقاضا برای خرید بره زنده برای کشتار روز و قربانی کردن افزایش پیدا می کند، در این بازه زمانی ها نیز قیمت افزایش داشته و گران می شود. در سوال بعدی ما موضوع دیگری را برای تفاوت این دو خدمت شما توضیح خواهیم داد.

بره زنده بخریم یا گوسفند؟

بسیاری از افراد هنگام سفارش گوسفند زنده برایشان ممکن است جای سوال باشد که بهتر است اقدام به خرید بره کنند یا خرید گوسفند؟ در پاسخ این سوال باید به این دسته از افراد بگوییم که ابتدا لازم است هدف از خرید مشخص شود. بره نسبت به گوسفند دارای گوشت کمتری است و از طرفی قیمت بالاتری دارد. زمانی که هدف قربانی و پخش گوشت باشد بی شک باید گوسفند را انتخاب کنید چون مقدار گوشت خالص بعد از ذبح بیشتر خواهد بود. اما وقتی برای مصرف شخصی نیاز به گوشت گوسفند جوان تری دارید بی شک بره انتخاب خوبی است، اما باز هم باید به میزان بازدهی لاشه بره توجه داشته باشید.

نحوه خرید بره زنده برای قربانی؟

اگر قصد خرید بره برای قربانی کردن و کشتار را دارید ابتدا برای استعلام دقیق قیمت روز لازم است با مرکز خرید و فروش گوسفند فروشی های شیپ تماس بگیرید. در نهایت بعد از دریافت قیمت از کارشناس و مدیر فروش، بستگی به نوع خرید خود اینکه می خواهید حضوری تشریف بیاورید یا غیر حضوری قصد سفارش دارید را مشخص کنید. مجموعه ما هر روش را برای مشتریان عزیز فراهم کرده و در صورت تمایل می توانید به روش دلخواه حضوری یا خرید آنلاین اقدام کنید. در خرید غیرحضوری شما هیچ هزینه اضافی برای ارسال و ذبح در محل پرداخت نخواهد کرد.

میزان گوشت خالص بره بعد از ذبح چقدر است؟

در بخش تفاوت خرید گوسفند و بره زنده اشاره کردیم که میزان درصد گوشت خالص آنها با یکدیگر متفاوت است. متاسفانه یک سری افراد اطلاعات نادرستی به مشتری میدهند و گاهی همین موضوع سبب مشکل می شود. لازم است توجه داشته باشید که گوسفندان دارای نژادهای متفاوتی هستند و تنها بره گوشتی می تواند میزان گوشت خالص بعد از قربانی و ذبح بیشتری داشته باشد. همچنین ممکن است بره ماده نسبت به بره نر گوشت بیشتری داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top