گوسفند نر بخریم یا ماده

بره نر بهتر است یا بره ماده؟

بره نر بهتر است یا بره ماده برای کشتار؟ خرید بره زنده در راستای پروار بندی و یا کشتار از سوی بسیاری از افراد صورت می گیرد. در این میان دامداران و عزیزانی که به دنبال استفاده از گوشت بره هستند، بیشترین میزان خرید این نوع دام را برای خود ثبت کرده اند. سوالی که ممکن است در ذهن این عزیزان به وجود بیاید این است که خرید کدام جنسیت بهتر است؟ که در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم تا بتوانید بهترین انتخاب را در هنگام خرید متناسب با هدف خود انجام دهید.

بره نر بخریم یا بره ماده؟

گوشت قرمز به عنوان یکی از مواد غذایی با ارزش شناخته می شود که مصرف آن در وعده های غذایی مختلف برای افراد توصیه شده است. تامین گوشت قرمز می تواند از طریق خرید گوشت گوساله، گوسفند، بره، بز و … صورت گیرد. در این میان می توان گفت که خریداران و طرفداران گوشت بره، به سبت برخی از گوشت های دیگر کمی بیشتر می باشد. که امروزه با توجه به مشکلات موجود و نگرانی های راجع به رعایت بهداشت و سلامت گوشت، افراد تمایل دارند تا به صورت زنده این نوع دام را خریداری نمایند.

گوشت بره نر بهتر است یا گوشت بره ماده (در اصطلاح به این دو جنس در گوسفندان به ترتیب قوچ و میش گفته می شود).

بره ماده یا نر بهتر است؟

از سوی دیگر با توجه به اینکه خرید بره نر و ماده از سوی خریداران دام بسیار مورد توجه قرار می گیرد، دامداران نیز نسبت به پرورش این نوع تمایل زیادی دارند. تا با پرورش انواع بره گوشتی بتوانند مشتری های بیشتری به سوی خود جذب کنند و درآمد خوبی نیز از فروش انواع بره ها به دست بیاورند. اما سوالی که در این میان برای هر دو گروه وجود دارد این است که بره نر بهتر است یا بره ماده؟ پاسخ این سوال را می توان از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار داد. که در ادامه به صورت کامل ارائه شده است.

خرید بره شیری برای پرواربندی

با توجه به شناخت هدف خریدار از خرید، می توان بهترین گزینه و راه موجود را به وی معرفی نمود. به صورت کلی هر دو نوع جنسیت نر و ماده آمار خرید بالایی دارند و زیست و بقای هر دو نیازمند به وجود دیگری می باشد. در این میان خدمت عزیزانی که قصد دارند بره را برای پرواربندی خریداری نمایند، باید گفت که برای این نوع بهتر است تا بره نر را خریداری کنید. بره های نری که از نژاد گوشتی باشند و بتوانند در مدت زمان کوتاه به وزن بالایی برسند، مناسب ترین مورد برای این زمینه هستند.

سرعت رشد بره نر یا ماده

متوسط وزن گوسفنده زنده در هنگام بلوغ تا حد زیادی به نژاد و ژنتیک آن نیز بستگی دارد. بنابراین بهتر است از نژاد های گوشتی که قابلیت وزن گیری بالایی دارند، نسبت به خرید برای پرواربندی استفاده کنید. چرا که هر مقدار وزن دام بیشتر باشد، در هنگام فروش نیز سود بیشتری برای شما به ارمغان خواهد آورد.

کدام بره برای کشتار بهتر است؟

با توجه به اینکه قیمت گوسفند زنده با داشتن وزن بیشتر، مقدار بالاتری نسبت به بره می باشد. و از سوی دیگر افراد زیادی علاقمند به مصرف گوشت بره هستند، بنابراین خرید بره برای کشتار آمار بسیار بالایی دارد. اما بره نر بهتر است یا بره ماده برای کشتار؟ در این باره باید گفت که هر دو نوع برای خرید مناسب هستند و می توانند با توجه به وزنی که دارند، بازدهی گوشتی خوبی نیز داشته باشند. اما با توجه به اینکه سرعت رشد بره های نر نسبت به جنسیت ماده بیشتر می باشد و وزن بیشتری نیز دارند، میزان خرید جنسیت نر بیشتر می باشد.

وزن بره زنده برای کشتار می تواند بین 25 الی 40 کیلو گرم باشد. به طور متوسط می توان وزن آن را 30 الی 35 کیلو در نظر گرفت. البته لازم است بدانید که ممکن است در نژادهای مختلف این وزن کمی متفاوت باشد. در این میان سن حیوان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که گاها دوره های وزن گیری آنها، سه ماهه، 6 ماهه و یک ساله می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با وزن گوسفندان و همچنین مطالعه اطلاعاتی در رابطه با خرید و فروش گوسفند زنده تهران می توانید از طریق لینک منبع معرفی شده اقدام کنید. دام زنده جهت کشتار را می توانید از سایت های معتبر و مراکز ذبح بهداشتی خریداری کنید.

خرید جهت تولید مثل

دامدارانی که قصد افزایش تعداد گوسفندان و بره های گله را دارند، همواره در فکر خرید دام های مولد هستند تا بتوانند از طریق جفت گیری و تولید مثل، و تولد بره های حاصل به سود خوبی دست پیدا کنند. از آنجایی که وجود یک راس قوچ برای جفت گیری با تعداد بالایی از میش ها کافی است، بنابراین افرادی که قصد خرید دام برای افزایش تعداد گله را دارند، جنسیت ماده را بیشتر مورد توجه دارند.

گوسفند نر بهتره برای کشتار؟

بره نر بهتر است یا ماده برای خرید؟ توضیحات کاملی در این رابطه خدمت شما عزیزان ارائه شد تا بتوانید بنا به هدف خود، بهترین انتخاب را برای خرید داشته باشید. خرید انواع دام زنده کشتاری اعم از گاو و گوساله، بره، گوسفند، بز و … را می توانید از طریق مجموعه های شیپ انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top