قیمت بز زنده

بز زنده

قیمت بز زنده در سال ۱۴۰۰ برای خریداران این دام همچون قیمت بزغاله زنده محبوب برای پرورش و ذبح می تواند بسیار قابل اهمیت باشد. با توجه به اینکه یکی از پر رونق ترین بازار های دام ایران متعلق به خرید و فروش بز می باشد، بنابراین در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی راجع به این موضوع ارائه دهیم.

خرید بزغاله زنده و خرید بز زنده برای قربانی کردن، کشتار، عقیقه، استفاده از شیر و … صورت می گیرد‌. از این جهت میزان اهمیت این دام را می توان همسان با گوسفند زنده دانست. چرا که بخش بزرگی از نیاز های گوشتی و شیری از طریق فرآورده های متعلق به بز تامین می شود.

خرید بز زنده گوشتی

بز به عنوان یکی از چارپایان حلال گوشت که می تواند در زمینه های مختلف نیاز های انسان را برطرف کند شناخته می شود. این دام می تواند در مواردی حتی بهتر از گوسفندان عمل کند و بازدهی بیشتری داشته باشد. خرید بز زنده در تهران و کرج نیز بسیار رایج است که این خرید ها اغلب در جهت قربانی گردن و یا کشتار جهت استفاده از گوشت صورت می گیرد.

نرخ روز بز زنده
بز ها شباهت زیادی با گوسفندان دارند به طوری که علاوه بر تفاوت های ظاهری و بدنی، تنها در موارد اندکی دارای تفاوت هایی هستند. این تفاوت ها به قدری اندک هستند که امکان پرورش بز و گوسفند در شرایط و محیطی یکسان را فراهم آورده است. بنابراین دامدارانی که قصد خرید بز زنده شیری و یا گوشتی را دارند می توانند نسبت به انجام این کار اقدام کنند و در کنار گله گوسفندان، از بز ها در نژاد های مختلف نیز نگهداری کنند.

قیمت بز زنده در سال ۹۹ و ۱۴۰۰

نرخ روز بز زنده ایرانی را می توان متاثر از قیمت سایر دام ها همچون قیمت گوساله زنده و … دانست. همانطور که می دانید مهمترین عامل گرانی دام مربوط به گرانی نهاده های دامی و همچنین کمبود دام در بازار می باشد. بنابراین وجود این‌ عوامل سبب افزایش قیمت بز زنده ۹۹ و ۱۴۰۰ شده است.

بز زنده کشتاری
پیش بینی قیمت بز زنده سال ۱۴۰۰ و قیمت بزغاله زنده در بازار توسط کارشناسان بیشتر بر پایه افزایش نرخ آن می باشد. چرا که تورم موجود که مطمئنا دوباره سبب افزایش نرخ مواد مورد نیاز برای پرورش دام می شود، سبب می شود تا در دراز مدت نرخ انواع دام اعم از بز نیز سیر صعودی داشته باشد.

قیمت بز زنده هر کیلو در بازار

شاید برای شما هم سوال باشد که قیمت بز زنده چقدر است برای هر کیلوگرم ؟ جالب است که بدانید میزان قیمتی که برای خرید بز زنده در بازار تهران و کرج و حتی سایر شهر ها در نظر گرفته می شود، کمتر از نرخ گوسفند می باشد. به طوری که شما می توانید به جای خرید یک راس گوسفند متوسط از نژادی معمولی دو راس بز خریداری کنید. از سوی دیگر میزان تولید شیر بز در اکثر نژاد ها به نسبت گوسفند بیشتر می باشد، بنابراین صرفه اقتصادی بیشتری نیز دارند.

بزغاله زنده

به بز های تازه متولد شده بزغاله می گویند. خرید بزغاله زنده نیز در کنار بز یکی از پز رونق ترین موارد بازار دام می باشد. بزغاله ها تمامی خصوصیات وراثتی از والدین را دارا می باشند. بزغاله ها می توانند رشد سریعی داشته باشند و در مدت زمان کوتاهی با وزن قابل توجهی دست پیدا کنند و از این رو برای تولید مثل و یا ذبح مورد استفاده قرار گیرند.

قیمت بزغاله زنده تهران

قیمت بزغاله زنده

همانطور که قیمت بره زنده به دلیل داشتن وزن کمتر و قابلیت رشد بیشتر نسبت با گوسفند بیشتر می باشد، قیمت بزغاله شیری و گوشتی نیز نسبت به بز مقدار بیشتری می باشد. با توجه به اینکه بزغاله ها از وزن کمتری برخوردار هستند بنابراین در مواردی که برای پروار بندی خرید و فروش می شوند، به صورت هر راس برای آنها قیمت گذاری صورت می گیرد.

قیمت بزغاله زنده در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ تابع رشد قیمت بز زنده می باشد. در صورتی که برای بز افزایش نرخ وجود داشته باشد، بدون شک نرخ برای خرید و فروش بزغاله نیز سیر صعودی خواهد داشت و برعکس.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت گذاری

قیمت گذاری دام ها همواره بر اساس در نظر داشتن موارد مختلفی صورت می‌ گیرد. از جمله این موارد می توان به وزن، نژاد، سن، جنسیت و … اشاره کرد. نژاد هایی که دارای وزن بیشتر و بازدهی بالاتری باشند مطمئنا از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند و تمایل بیشتری نیز برای خرید آنها وجود دارد تا گوشت بیشتری از ذبح آنها به دست بیاید.

خرید بز کشتار

متوسط وزن بز و بزغاله

وزن بز زنده می تواند تحت تاثیر عواملی همچون نژاد آنها که تاثیر زیادی در میزان وزن گیری آنها دارد، باشد. از سایر عوامل می توان به نوع جیره غذایی و همچنین شرایط نگهداری آنها اشاره کرد. اگر شرایط سازگاری برای این نوع دام فراهم باشد می تواند به وزن بالایی دست پیدا کند.

متوسط وزن بزغاله زنده و همچنین بز می تواند برای نژاد های مختلف، مقدار متغیری باشد. اما به صورت کلی می توان بازه وزنی بین ۴۰ الی ۶۰ کیلوگرم را برای انواع نژاد بز ایرانی در نظر داشت. بزغاله ها نیز با توجه به جثه کوچکتر می توانند بین ۲۵ الی ۴۵ کیلوگرم وزن داشته باشند.

مراکز فروش بز زنده در تهران و کرج

افرادی که به دنبال خرید بز زنده سالم و بهداشتی جهت ذبح و قربانی کردن هستند می توانند با استعلام قیمت روز بز زنده از مراکز معتبر، نسبت به انجام خرید اقدام کنند. مجموعه های شیپ با داشتن‌ چندین سال سابقه کار در زمینه ارائه دام زنده کشتار می تواند سفارشات شما با قیمت مناسب را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد.

گوشت بز

بخش بزرگی از نیاز جامعه به گوشت قرمز از طریق گوشت بز تامین می شود. داشتن گوشت با کیفیت در کنار قیمت ‌کمتر نسبت به سایر گوشت ها سبب شده است تا تمایل زیادی برای خرید این نوع وجود داشته باشد. این نوع گوشت دارای خواص درمانی زیادی می باشد.

فواید گوشت بز
خرید بز زنده برای قربانی کردن در تهران و کرج و همچنین خرید بزغاله زنده آمار بالایی دارد. چرا که افراد برای خرید هر راس از این دام می توانند مقدار کمتری نسبت به خرید گوسفند و دام ها بپردازند و به گوشت با کیفیت و مناسبی نیز دسترسی داشته باشند.

سفارش اینترنتی بز زنده

با توجه به وجود شرایط کرونا در کشور و محدودیت های که برای تردد وجود دارد، و در راستای ارائه خدمات بهتر و بیشتر مجموعه های شیپ امکان خرید اینترنتی بز زنده از طریق سایت و تماس تلفنی را برای شما عزیزان فراهم آورده است. برای انجام این کار کافیست تا از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید بز زنده برای کشتار و قربانی کردن در تهران و کرج توسط مجموعه های شیپ برای تمام نقاط پوشش داده می شود. برای استعلام قیمت بز زنده و بزغاله و سایر دام ها می توانید تماس بگیرید.

منبع: های شیپ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top