زمان خرید گوسفند یا قیمت مناسب

بهترین زمان خرید گوسفند و بره چه موقع است؟

بهترین زمان برای خرید گوسفند زنده و بره را می توان بنا به جنسیت دام و حتی هدف افراد از خرید تعیین نمود. با توجه به اینکه گوسفند و بره جزو جانداران حلال گوشتی هستند که مصرف گوشت آنها در ایران و حتی در سطح جهان نیز بسیار بالا می باشد. این سوال وجود دارد که زمان مناسب برای خرید دام زنده چه موقعی است؟ که در ادامه به بررسی دقیق این موضوع می پردازیم.

گوسفندان در مقابل دام های دیگر همچون گوساله و گاو، بز، شتر و … از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و اصولا نیز بیشتر افراد برای کشتار، گوسفند را بیشتر ترجیح می دهند. بنابراین شناسایی زمان درست برای انجام خرید برای افراد حائز اهمیت می باشد.

زمان مناسب برای خرید دام زنده

گوسفندان دارای گوشت با کیفیت و به دور از چربی می باشند که خواص زیادی نیز را شامل می شوند، از سوی دیگر قیمت گوسفند زنده با توجه به مقدار وزن کمتر آن نسبت به سایر دام ها همچون گاو و … سبب شده است تا میزان خرید بیشتری متوجه این دام باشد. به صورت کلی می توان گفت خرید و فروش گوسفندان در مقایسه با هر دام دیگری بیشتری می باشد. بعد از خرید خروس زنده، خرید گوسفندان در رده دوم برای تهیه گوشت با کیفیت و مورد نیاز خانوار ها قرار دارد.

زمان مناسب خرید بره

در چه فصلی گوسفند بخریم؟ همانطور که گفته شد این موضوع می تواند با توجه به هدف افراد از خرید، پاسخ های متفاوتی داشته باشد. چرا که در صورتی که شما بخواهید برای کشتار دام را تهیه کنید فصل و جنسیت خاصی را می توان در نظر داشت و در صورت خرید برای پروار بندی نیز می توان وقت مناسب برای خرید گوسفند و بره را زمانی مجزا از زمان درست برای کشتار در نظر داشت.

زمان مناسب خرید گوسفند کشتار

خرید هایی که افراد برای اعیاد و حتی برای مصرف خانوار انجام می دهند برای کشتار و ذبح می باشد. اصولا افرادی که قصد خرید دام زنده برای کشتار را دارند به صورت تکی نسبت به انجام خرید اقدام می کنند و بیشتر تمایل دارند تا جنسیت دام نر باشد. خرید گوسفند در هر زمانی می تواند صورت بگیرد، با توجه به اینکه خرید و فروش آن بر اساس مقدار وزن صورت می گیرد، بنابراین در هر زمانی می توانید نسبت به خرید آن اقدام نمایید. بهترین زمان برای خرید گوسفند زنده را می توان زمانی دانست که قیمت آن در کمترین حد خود باشد.

کی گوسفند بخریم

با توجه به نوساناتی که در بازار دام و نهاده های دامی وجود دارد نمی توان پیش بینی قطعی و مناسبی برای قیمت آن در نظر داشت. بنابراین به صورت کلی باید گفت که زمان مناسب برای انجام این کار موقعی است که قیمت دام در کمترین حد خود باشد تا برای خرید دامی با وزن بالا، مقدار هزینه مناسبی پرداخت کنید.

بهترین زمان برای خرید دام پروار

این نوع خرید مختص دامدارانی است که به دنبال افزایش وزن دام و در نتیجه فروش با وزن بیشتر و مسلما هزینه بیشتر هستند. خرید بره زنده برای ای هدف بیشتر مد نظر افراد می باشد. در این بین جنسیت نر با توجه به اینکه استعداد بیشتری در زمینه کسب وزن دارد، بیشتر مورد توجه می باشد تا در سریعترین زمان ممکن، دام به وزن بالایی برسد و در نتیجه سود بیشتری نیز داشته باشد.

انتخاب بره و گوسفند برای پروار بندی باید از نژاد گوسفندان گوشتی باشد. چرا که این نوع استعداد بیشتری نسبت به سایر نژاد ها برای رشد و وزن گیری هستند. زمان مناسب برای انجام خرید با هدف پروار بندی نیز فصل تابستان می باشد. چرا که در این فصل تعداد زیادی بره وجود دارد و با توجه به بالا بودن جمعیت دام، قیمت مناسب تری برای آن در نظر گرفته می شود. بهترین زمان خرید بره پرواری همین فصل می باشد، چرا که تا انتهای دوره پروار بندی استخوان بندی آنها نیز کامل می شود و امکان دو دوره پروار بندی آنها وجود دارد.

وقت مناسب برای خرید گوسفند پشمی

خرید و فروش دام برای کشتار و یا پروار بندی از سود بیشتری نسبت به خرید دام برای تولید پشم برخوردار است، بنابراین افراد کمی نسبت به این کار اقدام می کنند. در این میان برای عزیزانی که قصد انجام این نوع خرید را دارند باید گفت که بهترین زمان برای خرید بره برای استفاده از پوست، وقت زایمان آنهاست. خرید بره ها بعد از یک هفتگی می تواند به صرفه باشد. توجه داشته باشید که بره های خریداری شده از نژاد گوسفندان پشمی باشند که استعداد بیشتری نسبت به سایر گوسفندان در تولید پشم دارند.

فصل مناسب خرید بره

مرکز معتبر فروش گوسفند زنده

بهترین زمان برای خرید گوسفند زنده کشتار قابل اهمیت است، اما اینکه از کجا نسبت به خرید نیز اقدام کنید مورد توجه می باشد. در همین رابطه باید گفت که مجموعه های شیپ به عنوان مرکزی رسمی و معتبر در زمینه خرید و فروش انواع دام زنده اعم از گاو، گوساله، گوسفند، بره، شتر، بز و … سالیان زیادی است در حال فعالیت می باشد. و می توانید برای خرید امن و با وزن دقیق و قیمت مناسب با شماره های درج شده در تماس باشید.

بهترین زمان برای خرید گوسفند و بره با توجه به اهداف مختلف خریداران در این مقاله به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت . جهت خرید انواع دام کشتار با قصابی و حمل و نقل رایگان می توانید از طریق شماره های سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top