قیمت روز بوقلمون زنده

بوقلمون زنده

خرید بوقلمون زنده گوشتی در بازار سال 1400 ، با توجه به موج گرانی های قیمت خروس زنده و مرغ، بسیار افزایش یافته است. صعودی بودن قیمت گوشت سفید مرغ و خروس در هفته های اخیر و از سوی دیگر کمبود در بازار سبب شده است تا میزان تقاضا برای تهیه این پرنده افزایش یابد.

قیمت بوقلمون زنده محلی به نسبت کیفیت گوشت آن و در مقایسه با قیمت سایر طیور که گوشت آنها برای پخت و پز روزانه مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار مناسب و به صرفه است. از این رو در این بخش قصد داریم تا به معرفی بیشتر این پرنده پر بازده بپردازیم.

قیمت بوقلمون محلی امروز در بازار

در سال های اخیر اگر کسی قصد پرورش پرندگان پر بازده را داشت، مواردی همچون مرغ و خروس به وی پیشنهاد می شد، که با استفاده از آنها می تواند به درآمد قابل توجهی دست پیدا کند. هم اکنون ثابت شده است که بوقلمون نیز به عنوان یکی از پر بازده ترین پرندگانی شناخته می شود، که می تواند از جنبه های مختلف سودآوری برای پرورش دهنده داشته باشند. قیمت بوقلمون زنده محلی در بازار به نسبت سایر پرندگان نیز بهتر می باشد.

در رابطه با قیمت بچه بوقلمون زنده می توانید در ادامه جزئیات لازم را نیز مطالعه کنید. توجه داشته باشید که مجموعه های شیپ در زمینه فروش بچه بوقلمون برای کشتار فعالیت دارد و هیچگونه خرید و فروشی برای پرورش و پرواربندی نداریم.

بوقلمون

turkey نام این پرنده به زبان انگلیسی می باشد. در ابتدا تصور بر این بوده که این پرنده از کشور ترکیه به اروپا و آمریکا وارد شده است، از این رو با این اسم شناخته می شود. نام علمی آن نیز Meleagris می باشد، در کشور های مختلف، اسامی مختلفی برای این نوع پرنده در نظر گرفته می شود. قیمت روز بوقلمون زنده ارگانیک محلی بیشتر از سایر طیور می باشد، که بنا به میزان بازدهی و نوع گوشت با کیفیت آن، مقدار مناسبی می باشد.

خرید بوقلمون زنده محلی در تهران و کرج

با توجه به اینکه از نظر تغذیه و شرایط نگهداری، بسیار مشابه با مرغ زنده و خروس محلی می باشد، افراد زیادی نسبت به نگهداری از بوقلمون ها اقدام می کنند. خرید بوقلمون محلی ارگانیک در تهران و کرج به مقدار زیاد انجام می شود. که این خرید ها می تواند به منظور ذبح و استفاده از گوشت و یا نگهداری جهت افزایش تعداد آنها و استفاده از تخم بوقلمون صورت بگیرد.

قیمت بوقلمون تهران

بسیاری از افراد نسبت به خرید این پرنده برای نگهداری و استفاده از تخم آن که خواص بسیار زیادی دارد اقدام می کنند. همچنین نگهداری جهت افزایش جمعیت آنها نیز بسیار مورد توجه می باشد که بدین منظور بوقلمون های نر و ماده با هم خریداری می شوند. توجه داشته باشید که نوع تهیه این پرنده با سایر پرنده های کشتاری متفاوت است و بر اساس معیار های مختلفی قیمت دهی برای آن صورت می گیرد.

پرورش

پرورش بوقلمون در ایران به صورت گسترده صورت نمی گیرد و تنها در موارد اندکی می توان مکان های پرورش این پرنده به صورت وسیع را مشاهده کرد. این در حالی است که در کشور های اروپایی و حتی کشور های همسایه، پرورش بوقلمون محلی به صورت جدی دنبال می شود. چرا که میزان بازدهی پرورش و نگهداری این نوع بیشتر از پرورش سایر طیور می باشد.

قیمت بوقلمون زنده بالغ کیلویی چند است

با توجه به اینکه امروزه موضوعاتی همچون غیر ارگانیک بودن گوشت های موجود در بازار وجود دارد، افراد نسبت به خرید طیور محلی همچون بوقلمون که با نام فیل مرغ نیز شناخته می شود، تمایل بیشتری دارند. اما در این میان سوال خریداران این است که قیمت بوقلمون محلی زنده در بازار چقدر است؟ در این باره باید گفت که همزمان با افزایش قیمت دانه های مورد استفاده برای پرورش طیور، نرخ موجود برای انواع پرنده محلی نیز افزایش یافته است.

خرید بوقلمون گوشتی

قیمت بوقلمون زنده در سال 99 و 1400

تعیین نرخ برای این نوع پرنده متاثر از تغییراتی که برای نرخ سایر طیور در نظر گرفته می شود، می باشد. قیمت بوقلمون محلی 99 در تهران تقریبا در هر هفته با افزایش چند درصدی همراه بود. افزایش نرخ در این سال در اثر کمبود دانه های دامی و نبود نظارت کافی بر بازار به صورت متوالی ادامه دار بود. قیمت بوقلمون در سال 1400 نیز بنا به کمبود میزان گوشت در بازار در ماه های ابتدای سال با افزایش همراه بوده است.

خرید و فروش بوقلمون زنده

خرید بوقلمون کشتار در جهت استفاده از گوشت آن صورت می گیرد. امروزه با توجه به اینکه اخبار مختلفی مبنی بر وجود گوشت های غیر ارگانیک به ویژه برای مرغ های کشتار روز در بازار وجود دارد، افراد زیادی نسبت به خرید گوشت بوقلمون تمایل دارند. گوشت این پرنده دارای کیفیت بالا و همچنین خواص متعدد درمانی می باشد که می تواند علاوه بر رساندن موادی که از گوشت سفید به بدن می رسد، فواید دیگری نیز داشته باشد.

نرخ بوقلمون زنده

فروش بوقلمون گوشتی محلی در تهران و کرج، زنجان، اردبیل، اصفهان، قم و … در مراکز زیادی صورت می گیرد. مکان هایی که به صورت گسترده نسبت به پرورش این پرنده اقدام می کنند، اکثرا در مراکز استان ها هستند. تهیه این پرنده را بهتر است از مراکز معتبر و بهداشتی انجام دهید تا به گوشت با کیفیت و مناسبی دسترسی داشته باشید. خرید این پرنده برای تخم گذاری و همچنین تولید مثل جهت افزایش تعداد نیز در موارد زیادی صورت می گیرد.

متوسط وزن بوقلمون گوشتی محلی

Meleagris یکی از پرندگان سنگین وزن محسوب می شود که در سایر کشور ها همچون افغانستان نیز به دلیل داشتن جثه بزرگ به آن فیل مرغ می گویند. متوسط وزن در نظر گرفته شده برای این پرنده همچون سایرین می تواند به موارد مختلفی همچون جنسیت، نژاد، نوع تغذیه، محیط نگهداری و … بستگی داشته باشد. مقدار میانگین برای این پرنده را می توان برای جنس نر در حدود 9 الی 12 کیلوگرم و برای جنس ماده 7 الی 9 کیلوگرم در نظر داشت. وزن بوقلمون نر گوشتی می تواند برای برخی نژاد ها در بین 16 الی 19 کیلوگرم و برای جنس ماده می تواند بین 15 الی 17 کیلوگرم باشد.

قیمت جوجه بوقلمون یک روزه

خرید جوجه بوقلمون یک روزه در تهران و شهرستان ها در جهت پرورش و افزایش وزن آنها جهت استفاده برای ذبح و یا تخم گذاری صورت می گیرد. با توجه به اینکه پرورش این پرنده نیز همچون پرورش مرغ و خروس مورد توجه افراد قرار گرفته است، بنابراین میزان خرید و تقاضا نسبت به گذشته بسیار افزایش یافته است. بیشتر افراد نسبت به تهیه جوجه هایی که از نژاد گوشتی باشند و بتوانند رشد سریعی داشته باشند، تمایل دارند.

قیمت بچه بوقلمون زنده

برای خرید بچه بوقلمون برای کشتار روز باید بگوییم که قیمت بچه آن کمی گرانتر از والدین آن می باشد. جهت دریافت جدیدترین نرخ خرید برای کشتار با شماره های داخل سایت ارتباط برقرار کرده و از مشاورین ما نرخ بروز را دریافت کنید.

گوشت بوقلمون

انواع نژاد

این نوع پرندگان همچون سایر موارد نظیر گوسفند زنده و انواع دام زنده دیگر در دسته ها و نژاد های مختلفی وجود دارند. در چندین نوعی که وجود دارند، بسیاری از آنها در دسته تخم گذار هستند و برخی نیز در دسته تخم گذار و مناسب برای افزایش تعداد می باشند. در ادامه به معرفی چندین نوع از این پرندگان می پردازیم.

بوقلمون بیوتی سفید

یکی از معروف ترین نژاد های این پرندگان متعلق به نژاد بیوتی می باشد. توانایی بالای این نوع در تولید تخم و همچنین رشد سریع و افزایش وزن سبب شده است تا افراد زیادی نسبت به خرید آن تمایل داشته باشند. قیمت بوقلمون زنده بیوتی در بازار نیز نسبت به سایر نژاد ها مناسب تر می باشد. در صورتی که در بازه زمانی 7 ماهه نسبت به پروار بندی این نوع اقدام شود، وزنی بین 14 الی 19 کیلوگرم را می تواند کسب کند. تنها ضعف این مورد نسبت به سایر نژاد ها، این است که بیشتر به بیماری های طیور مبتلا می شود.

دجاج رومي برنز اصیل

در نظر داشتن شرایط تغذیه ای و نگهداری مناسب برای این نوع در بازه زمانی 4 ماهه می تواند افزایش وزن بین 8 کیلو برای جنس ماده و تا 13 کیلوگرم برای جنس نر را به ارمغان بیاورد. سرعت رشد بالای این نژاد سبب شده است تا پرورش دهندگان نسبت به تهیه آن بیشتر مشتاق باشند، چرا که هزینه کمتری نیز برای پرورش آن صرف می شود.

بوقلمون محلی

نژاد برنز اصلاح شده

سرعت رشد در این نوع نسبت به دو مورد قبلی بسیار کمتر می باشد. به طوری که در بازه زمانی 7 ماهه، نوع نر می تواند وزنی بین 7 الی 8 کیلوگرم و جنس ماده نیز وزنی بی 4 الی 6 کیلوگرم را کسب کند. ثبات قیمتی نسبت به دو نژاد قبلی به عنوان عامل محرک برای خرید و تهیه این نوع شناخته می شود.

قیمت خرید بوقلمون زنده محلی در بازار سال 1400 دائما در حال نوسان می باشد. جهت استعلام نرخ دقیق و همچنین خرید این نوع پرنده در کنار تهیه گوسفند زنده، گوساله، بره و … با نرخ مناسب می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top