قیمت شتر زنده

شتر زنده

قیمت شتر زنده برای کشتار و قربانی کردن در سال 99 را در این بخش از سایت های شیپ آماده کرده ایم. برای خرید شتر زنده از مرکز خرید و فروش این دام در سال 1400 می توانید ابتدا در رابطه با نرخ آن اطلاعات لازم را در اینجا بدست بیاورید. لازم است اشاره کنیم که به دلیل محبوبیت زیاد شتر در مناطق گرمسیر و البته مناطق بیابانی دامداران اقدام به خرید شتر کرده و اقدام به پرورش آن می کنند. توجه داشته باشید که ما در اینجا قیمت را تنها بر اساس کشتار روز مشخص می کنیم.

قیمت شتر زنده

در ابتدایی ترین بخش اشاره ای می کنیم به موضوع نرخ شتر که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. مراکز خرید و فروش در ایران و البته برای خدمات در تهران و کرج بسیار زیاد است. در تمامی شهرهای ایران مناطقی تحت عنوان میادین شهرداری در نظر گرفته می شود که مرکز فروش شتر زنده می باشد. کسانی که خرید دارند می توانند از طریق این میادین اقدام به تهیه کنید. علاوه این نوع میدان دام کشتار، بسیاری از مراکز دیگر به صورت غیرحضوری از طریق سایت، تلگرام، اینستاگرام و … اقدام به فروش این نوع دام کرده اند. در صورتی که بخواهید خرید را اینترنتی انجام دهید، می توانید از طریق تماس با پشتیبان و مدیر فروش آنها اقدام به دریافت قیمت شتر زنده روز برای کشتار کنید.

قیمت بچه شتر

قیمت بچه شتر

بچه شتر جزو آن دسته از دام هایی می باشد که به نسبت خود شتر دارای وزن کمتری می باشد. به طور کلی می توان گفت نسبت قیمت بچه شتر دقیقا همانند سایر دام ها همچون نسبت گوساله به گاو و نسبت قیمت بره به قیمت گوسفند زنده می باشد. همیشه قیمت دام هایی که دارای وزن کمتری هستند بیشتر از دام هایی که وزن بیشتری دارند می باشد. بنابراین افرادی هستند که جوان بودن دام برایشان اهمیت زیادی دارد و اقدام به خرید بچه انواع دام زنده می کنند. البته همیشه ملاک خرید شتر جوان بودن نیست و ممکن است در راستای نیاز خواصی قصد خرید داشته باشید. در این صورت باید حتما نوع سنگین وزن را انتخاب کنید که قیمت شتر زنده 99 را در اینجا خدمت شما اعلام کنید.

قیمت بچه شتر در سال 1400 همانند روزهای پایانی سال 1399 می باشد. فعلا شاهد افزایش قیمت زیادی نبوده ایم. در صورتی که نرخ شتر زنده تغییراتی داشته باشد، ما در مدت زمان کمی سعی می کنیم این اطلاعات را ویرایش کنیم. اما برای اطمینان از قیمت دقیق شتر بهتر است با شماره تلفن مرکز فروش تهران و کرج تماس بگیرید.

قیمت گوشت شتر کیلویی چند

از آنجایی که این خدمات در مجموعه گوسفند فروشی های شیپ به عنوان دام کشتار روز عرضه می شود ، باید در رابطه با گوشت قرمز شتر اطلاعات کافی داشته باشید. در ابتدا اشاره کنیم که گوشت شتر دارای چربی کمتری نسبت به گوشت گاو و گوسفند می باشد. خواص بی نظیر گوشت این دام سبب شده است که تحقیقات مختلفی روی آن صورت بگیرد. از مهمترین مزایا و فواید آن می توان به رفع درد مفاصل، بیماری های قلبی، تقویت قوای جنسی و … اشاره کرد. البته باید بگوییم که کمیاب بودن این گوشت و از طرفی دارا بودن انواع فواید و پروتئین های مورد نیاز بدن روی افزایش قیمت گوشت شتر زنده تاثیر گذار بوده است.

وزن شتر زنده برای کشتار

در برخی شهرها گوشت شتر طرفداران زیادی دارد . بیشتر بجای گوشت گاو و گوسفند از این نوع گوشت قرمز برای مصارف روزمره خود استفاده می کنند. این موضوع تنها به کشور ایران محدود نیست و در بسیاری از کشورهای دنیا مردم از این گوشت تغذیه می کنند.

در این رابطه بخوانید: قیمت گاو زنده

فواید و قیمت شیر شتر در بازار

کسانی که در مناطق گرم و خشک فعالیت دارند و حتی کسی که به عنوان عشایر در بیابان زندگی می کنند، شیر شتر یکی از لبنیات محبوب آنها است، که به صورت روزانه مصرف می کنند. طبق بررسی های انجام شده مواد معدنی لازم که بدن انسان به آن نیاز دارد داخل شیر این دام وجود دارد. تحقیقات صورت گرفته نشان داده است که شیر شتر زنده دارای خواص زیادی بوده و نسبت به شیر سایر دام ها از محبوبیت بیشتری برخوردار است. بسیاری از مناطق و شهرهای مختلف در ایران تنها از شیر این دام تغذیه می کنند و جزو محبوب ترین لبنیات روزانه آن می باشد.

نکته مهم در رابطه با شیر شتر این است که میزان کالری و چربی آن نسبت به شیر گاو زنده کمتر می باشد. خواص بی نظیر و بهبودی انواع بیماری جزو ویژگی های عالی شیر شتر می باشد. در رابطه با میزان تولید شیر توسط شتر به صورت روزانه باید بگوییم که شتر چندین کیلو شیر در روز تولید می کند. پرورش دهندگان این دام از طریق آن می توانند درآمد خوبی داشته باشند.

متوسط وزن شتر زنده

اصلی ترین عاملی که روی قیمت شتر زنده تاثیر دارد مربوط به وزن آن است. ما در سایر بخش ها در رابطه با وزن دام هایی همچون: وزن گوسفند و بره، وزن گاو و گوساله و … صحبت کردیم. در اینجا نیز باید اطلاعاتی در رابطه با متوسط وزن شتر زنده بالغ و همچنین متوسط وزن بچه شتر 6 ماهه و یک ساله که برای جنس نر و ماده متفاوت می باشد. قبل از اینکه مستقیم بخواهیم در رابطه با وزن آن صحبت کنیم باید بدانید که چه عواملی روی وزن گیری شتر تاثیر گذار است. مواردی همچون نحوه تغذیه، محل پرورش، نوع پرواربندی و رسیدگی به دام، جنسیت و … همگی شامل نکات مهمی هستند که روی موضوع وزن تاثیر می گذارند.

مرکز خرید و فروش شتر زنده در تهران

وزن بچه شتر در بدو تولد چیزی در حدود 25 کیلو گرم یا به صورت حدودی 30 کیلویی خواهد بود. وزن شتر یک ساله در صورتی که به صورت استاندارد و خوب پرواربندی شده باشد باید در حد 160 کیلو گرم باشد. با این حال می توان وزن شتر 6 ماهه را 80 کیلویی در نظر گرفت. در نهایت یک شتر بالغ برای جنس نر به طور متوسط 380 الی 400 کیلو و برای جنس ماده از 300 کیلو تا 340 کیلو وزن خواهند داشت.

برای کسب اطلاعات در رابطه با وزن و قیمت گوساله زنده روز می توانید وارد صفحه توضیحات مربوط به این دام شوید.

نحوه ذبح و قصابی شتر (نحر)

مهمترین بخش در اینجا علاوه بر قیمت شتر زنده مربوط به نحوه ذبح آن می باشد. باید به شما بگوییم که قربانی کردن و به اصطلاح قصابی این دام نسبت به سایر دام ها دارای سختی خاصی می باشد. باید برای ذبح شتر حتما یک قصاب ماهر باشد تا بتواند این کار را انجام دهد. برخی افراد که تا کنون در زمینه قصابی سایر دام ها مثل گوسفند و گوساله یا حتی گاو فعالیت داشته اند، باید بدانند که شرایط شتر کمی سخت تر است. پیشنهاد می کنیم حتما برای ذبح شتر شتر یک قصاب ماهر داشته باشید تا این کار را انجام دهد. در صورت درست عمل نکردم ممکن است شتر ضربه های سنگینی به فرد وارد کرده و حتی سبب شود قصاب جان خود را از دست بدهد.

البته اشاره کنیم که این گفته ما تنها برای احتیاط می باشد که شما حواستان به این موضوع باشد. افراد زیادی هستند که کارشان قصابی و ذبح دام زنده است که می توانند به راحتی این کار را انجام دهند. در رابطه با نحوه انجام این عمل باید بگوییم که قصاب ماهر باید با اولین ضربه چاقو که به قیمت ابتدایی گلوی شتر میزند، کاری کند که شتر روی زمین بیفتد. اولین ضربه اهمیت زیادی دارد و اگر درست انجام شود، ادامه مراحل به سادگی پیش خواهد رفت.

توجه داشته باشید که ذبح بیشتر برای گاو و گوسفند و برخی دام های دیگر به کار گرفته می شود. در رابطه با شتر باید بگوییم که به این عمل نحوه نحر شتر زنده می گویند.

خرید شتر زنده در تهران و کرج

انواع نژاد شتر ایرانی

یکی از نکاتی که لازم است دامداران به آن توجه داشته باشند مربوط به بهترین نژاد شتر در ایران می باشد. کسانی که قصد دارند اقدام به پرورش و پرواربندی شتر کنند باید ابتدا اطلاعات لازم را در رابطه با انواع آنها بدست بیاورند. یکی از موضوعاتی که برای بسیاری از دامداران حائز اهمیت است مربوط به شتر دو کوهانه و شتر تک کوهانه می باشد. تفاوت هایی بین قیمت شتر دو کوهان و یک کوهانه در ایران وجود دارد. البته علاوه بر موضوع قیمت از نظر خصوصیات ظاهر و دیگر ویژگی ها تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.

شتر به انگلیسی live camel 🐫 که نام عملی آن Camelus bactrianus است. دوران آبستن و بارداری شتر حدود 13 ماه می باشد. تغذیه و خوراک آن گیاه است که آن را در دسته جانداران گیاه خوار به اصطلاح نشخوار کنندگان قرار گرفته است.

خرید شتر به صورت اینترنتی

بعد از اطلاع از قیمت شتر زنده در این مقاله خدمت شما توضیح دادیم می توانید تصمیم به خرید اینترنتی کنید. ابتدا در اینجا مجدد اشاره کنم که خدمات شتر زنده در تهران و کرج توسط های شیپ صورت میگیرد. در حال حاضر شعبه یا مرکز خاصی برای شهر های دیگر نداریم. اما در صورتی که شما در شهرها دیگر همچون: مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، اردبیل، زنجان، قم و … هستید، می توانید به میادین شهرداری که برای خرید و فروش ذام می باشد مراجعه کنید. اکنون همشهریان عزیز در سراسر تهران و تمامی نقاط کرج می توانند با شماره های داخل سایت تماس گرفته و بعد از دریافت قیمت شتر زنده برای کشتار روز اقدام به ثبت سفارش کنند. مجموعه ما دارای قصاب ماهر بوده و کارهای مربوط به ذبح و قصابی را برای شما انجام خواهند داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top