قیمت روز گاو زنده

قیمت گاو زنده

قیمت گاو زنده امروز در بازار چند است؟ این سوالی است که قبل از هر چیزی در ذهن خریداران این دام به وجود خواهد آمد. در مقالات قبلی به بررسی قیمت گوساله زنده پرداختیم، و در این بخش نیز به بررسی نرخ روز گاو زنده 1400 می پردازیم، چرا که یکی از دام های پر رونق در زمینه خرید و فروش می باشد.

خرید گاو زنده در تهران و کرج، زنجان، مشهد، اردبیل، اصفهان و … بسیار رایج است. این خرید ها می تواند در زمینه پروار بندی و پرورش و یا ذبح و کشتار باشد. چرا که شهر های نامبرده در زمینه مصرف گوشت قرمز و یا وجود دامداری ها و کشتارگاه های صنعتی جزو برترین شهر های کشور می باشند. بنابراین عزیزانی که قصد تهیه این دام را دارند تمایل دارند تا از نرخ و تعرفه های روز موجود در این بازار مطلع شوند.

خرید گاو زنده کشتاری

گاو به عنوان یکی از دام های سنگین شناخته می شود که در انواع و نژاد های مختلف وجود دارد. به صورت کلی می توان گفت که بخش بزرگی از نیاز جهان به مواردی همچون لبنیات، گوشت، چرم و … از طریق پرورش گاو در دامداری های سنتی و صنعتی تامین می شود. به این منظور دامداران بنا به هدف خود از انجام این کار نسبت به خرید نژاد های مختلف اقدام می کنند. تا بتوانند بازدهی مناسبی از پرورش این دام به دست بیاورند.

قیمت گاو کشتار

قیمت گاو زنده کشتار امروز 1400 با نژاد شیری می تواند متفاوت باشد. برای مثال خرید و فروش گاو نژاد سمینتال که از دسته شیری و با وزن بالا می باشد، نسبت به گاو هایی که تنها برای ذبح مورد استفاده قرار می گیرند و استعداد زیادی در زمینه تولید شیر دارند با قیمت های متفاوتی انجام می شود. گاو های شیری با توجه به اینکه بازدهی اقتصادی بالایی دارند و می توان از آنها برای تولید شیر و فروش آن استفاده نمود و در نهایت نیز اقدام به ذبح آنها کرد، از نرخ بالاتری برخوردار هستند.

قیمت گاو نر زنده امروز

همانطور که عامل جنسیت در تعیین قیمت گوسفنده زنده موثر می باشد، برای سایر دام ها نیز می تواند به عنوان عاملی مشخص کننده در قیمت گذاری شناخته شود. دام های نر در هر نژادی به سنبت جنس ماده از جثه بزرگتر و در نتیجه وزن بالاتری برخوردار هستند. از سوی دیگر میزان بازدهی لاشه گوشتی در این جنس بیشتر می باشد. استفاده از جنسیت نر در راستای شرکت در تولید مثل و جفت گیری، و همچنین ذبح برای استفاده از گوشت می باشد.

خرید گاو زنده

قیمت گاو زنده به روز برای قربانی از جنس نر با توجه به نوساناتی که در بازار دام وجود دارد، می تواند برای هر روی مقدار متفاوتی باشد. تعیین قیمت این دام بر اساس نرخ موجود در بازار برای گوساله و سایر دام ها صورت می گیرد. چرا که نرخ بین گوساله و گاو کاملا مرتبط با یکدیگر است. که جهت استعلام دقیق نرخ روز می توانید با شماره های داخل سایت در تماس باشید.

قیمت گوساله بیشتر است یا گاو ؟

قیمت گاو زنده چقدر است؟ آیا قیمت گاو هر کیلو بیشتر است یا گوساله؟ این سوالات ممکن است در ذهن هر خریداری به وجود بیاید. در این رابطه باید گفت که با توجه به اینکه گوساله ها جوان تر هستند و از نظر بازدهی توانایی بیشتری نسبت به گاو دارند، بنابراین برای هر دو مورد پروار بندی و یا ذبح، قیمت گوساله به صورت سرپا برای هر کیلوگرم مقدار بیشتری از گاو است. البته توجه داشته باشید گاو ها دارای وزن بیشتری هستند و در صورت باسکول کردن قیمت بیشتری برای آنها در نظر گرفته می شود، اما به صورت کیلویی قیمت گوساله برای هر کیلوگرم بیشتر می باشد.

قیمت امروز گاو زنده

تاثیر نژاد بر نرخ گاو

اینکه گاو از چه نژادی باشد در تعیین نرخ آن و همچنین خرید گاو زنده بسیار تاثیر گذار است. گاو هایی که از نژاد های خالص و مرغوب هستند، در زمینه های تولید شیر و گوشت بسیار فعال هستند و از این رو با نرخ های بالاتری به نسبت سایر دام ها معامله می شوند. نژاد های سمینتال، هلشتاین و … از جمله مواردی هستند که برای پرورش و استفاده از مزایای آنها خریداری می شوند و تنها در صورت افزایش سن و کاهش بازدهی و یا بروز بیماری ها و مشکلات برای ذبح مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت گاو زنده سال 99

نرخ روز گاو کشتار برای قربانی کردن و ذبح در سال های اخیر همواره با تغییرات و نوساناتی در جهت افزایش همراه بوده است. به طوری که قیمت گاو زنده در سال 1400 به نسبت سال 99 نیز مقدار بیشتری بوده است. این افزایش قیمت در جهت افزایش تورم و همچنین صعودی بودن قیمت نهاده های دامی صورت گرفته است. تعیین نرخ این دام می تواند متاثر از عوامل مختلفی باشد.

قیمت گاو ایرانی

قیمت گاو زنده در سال 99 از ماه های ابتدایی سال با افزایش همراه بود. این افزایش قیمت تنها منحصر به این دام نبوده و سبب صعودی شدن سایر قیمت ها و همچنین افزایش نرخ گوشت قرمز شده بود. عدم نظارت کافی و همچنین کمبود نهاده های دامی در کنار قاچاق دام در این سال، مشکلاتی را برای این بازار به وجود آورد که سبب گرانی گوشت در بسیاری از ماه های سال شد.

وزن گاو زنده

وزن این نوع دام نیز همچون سایر دام ها اعم از گوساله، گوسفند و … متاثر از عوامل مختلفی همچون نژاد، جنسیت، نوع جیره غذایی و … می باشد. به صورت کلی متوسط وزن گاو زنده می تواند برای نژاد های مختلف در شرایط متنوع مقدار متفاوتی باشد. این مقدار می تواند برای گاو های گوشتی همچون سمینتال بین 800 الی 1000 کیلوگرم باشد. همچنین در نژاد های ایرانی می توان بازه وزنی 400 الی 600 کیلوگرم را برای انواع نژاد ها در نظر داشت.

گاو ایرانی

انواع گاو نژاد ایرانی

خرید گاو زنده در تهران و کرج برای قربانی کردن در موارد زیادی صورت می گیرد. نمونه هایی که برای این کار در نظر گرفته می شود، اکثرا در دسته نژاد های ایرانی می باشند. ایران با توجه به اینکه اقلیم های متنوع و متفاوتی دارد، امکان زیست گونه های مختلف دام را فراهم آورده است. در همین رابطه انواع گاو ایرانی در مناطق و شهر های مختلف نگهداری می شوند که در ادامه به معرفی چند نمونه از آنها می پردازیم.

  • نژاد تالشی
  • گاو سرابی
  • گاو دشتیاری
  • نجدی
  • سیستانی
  • نژاد گلپایگانی
  • و …

پیش بینی نرخ خرید گاو زنده 1400

با توجه به اینکه نهاده های دامی و مواردی همچون دارو های دامی دارای قیمت بالایی هستند، و از سوی دیگر نیز هیچ وعده ای برای کاهش نرخ این موارد و یا اختصاص یارانه به این موارد تحقق نیافته است، بنابراین کارشناسان معتقدند که قیمت دام زنده از نوع گاو نیز در آینده نزدیک با افزایش روبرو خواهد بود. علاوه بر این مشکلات، کمبود علوفه در اثر خشکسالی و بروز بیماری های مختلف نیز سبب شده است تا خبر های خوشحال کننده ای برای مصرف کنندگان گوشت قرمز وجود نداشته باشد.

قیمت گاو 1400

توجه داشته باشید که قیمت گاو و حتی سایر دام ها در بازار مورد رضایت دامداران نیز نمی باشد. چرا که قیمت نهاده های دامی بسیار بالا می باشد و امروزه شغل دامداری به عنوان شغلی بی درآمد شناخته می شود. از سوی دیگر با توجه به وجود مشکلات ذکر شده، بسیاری از دامداران حتی مجبور به کشتار دام های مولد و آبستن شده اند. که انجام این کار در آینده نزدیک سبب کمبود دام و در نهایت افزایش قیمت دام زنده و گوشت قرمز برای هر کیلو خواهد شد.

خرید گاو زنده تهران به صورت اینترنتی

قیمت گاو زنده به روز در تهران و کرج برای قربانی کردن و کشتار را می توانید از طریق تماس با شماره های داخل سایت و ارتباط با کارشناسان دریافت کنید. مجموعه های شیپ این امکان را برای مشتریان به وجود آورده است تا بتوانند خرید گاو زنده از طریق اینترنت انجام دهند. عزیزانی که قصد مراجعه حضوری نیز دارند می توانند به مرکز عرضه دام hisheep مراجعه نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top