قیمت روز گوساله

قیمت گوساله زنده در تهران و کرج 1402

قیمت گوساله زنده امروز در بازار تهران و کرج 1402 می تواند تحت تاثیر نرخ تعیین شده برای سایر دام ها، مقدار متغیری برای هر روز باشد. افزایش مقطعی نرخ دام زنده گوساله و گاو سبب شده است تا نرخ در نظر گرفته شده برای گوشت قرمز در انواع مختلف همواره در بازه صعودی باشد. اگر برای قربانی کردن، نذری، مصرف گوشت قرمز روزمره نیاز به خرید گوساله زنده در تهران دارید با من همراه باشید تا جزئیات لازم در رابطه با این دام کشتار روز را خدمت شما توضیح دهم.

خرید گوساله زنده برای قربانی کردن و استفاده از گوشت صورت می گیرد. با توجه به وضعیت حاکم بر رعایت موارد بهداشتی و اطمینان از سلامت دام و گوشت، امروزه میزان خرید این دام بسیار افزایش یافته است، تا افراد به گوشت بهداشتی و سالم دسترسی داشته باشند.

خرید گوساله زنده گوشتی

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که قیمت گوسفند زنده بیشتر است یا گوساله؟ در این رابطه باید گفت که قیمت هر کیلو گوسفند به صورت زنده و سرپا بیشتر از نرخ روز گوساله زنده می باشد. اما با توجه به اینکه گوساله دارای جثه سنگین تر و در نتیجه وزن بیشتری می باشد، برای تهیه آن باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید. که البته این پرداخت هزینه بیشتر برابر است با دریافت گوشت بیشتر حاصل از ذبح گوساله. قیمت روز گوساله کشتار گوساله ها بیشتر برای مراسمات مذهبی همچون تاسوعا و عاشورا و همچنین مراسماتی که نیاز به گوشت بیشتری باشد، مورد استفاده قرار می گیرند. خرید گوساله زنده گوشتی در تهران و کرج در برخی موارد برای مصرف غذایی خانوار ها نیز صورت می گیرد. به این گونه که چند نفر به صورت دسته جمعی برای دستیابی به گوشت قرمز سالم و بهداشتی نسبت به خرید یک راس گوساله و ذبح آن جهت تقسیم گوشت اقدام می کنند.

قیمت گوساله زنده 1402

گوساله با توجه به نوع گوشت با کیفیتی که دارد برای خرید بسیار مورد توجه می باشد. به صورت کلی می توان مصرف گوشت پایتخت نشینان را منحصر به خرید گوشت قرمز گوسفندی و گوساله دانست. قیمت گوساله زنده در سال 1400 رشد بسیار زیادی را تجربه کرد. به طوری که نرخ گوشت آن چندین درصد افزایش داشت و حتی در اثر سو مدیریت در مواردی نیز بسیار کمیاب شده بود. قیمت گوساله پرواری قیمت هر کیلو گوساله زنده در این سال در حدود 45 الی 50 هزار تومان بود که در خرید گوشت به صورت کیلویی، این رقم برای هر کیلوگرم در حدود 150 الی 170 هزار تومان بود. در این سال حذف مصرف گوشت قرمز در سفره بسیاری از خانوار ها رقم خورد، چرا که با این میزان نرخ، تمامی اقشار جامعه قادر به تهیه این نوع گوشت نبودند.

قیمت کیلویی گوساله 1402

قیمت گوساله در سال 1402 نیز همچون ماه های ابتدایی سال 1400 و 1401 با افزایش همراه بود. مشکلات مربوط به تعطیلی مناطق و کشتار گاه ها، در کنار مشکلات حمل و نقلی در اثر شلوغی جاده ها و همچنین کمبود نهاده های دامی سبب شده است تا نرخ بالایی برای این دام در روز های آغازین سال جدید اعلام شود. در صورتی که مدیریت مناسبی بر بازار عرضه دام زنده صورت نگیرد متاسفانه در سال جاری نیز همواره با افزایش نرخ انواع دام روبرو خواهیم بود.

قیمت روز گوساله زنده کیلویی چند

افرادی که قصد خرید گوساله زنده از مراکز معتبر را دارند به دنبال استعلام نرخ آن هستند تا بدانند برای هر کیلو باید چه هزینه ای پرداخت کنند. با توجه به شرایط فعلی موجود در کشور، قیمت ها در این زمینه نیز همواره با نوسان همراه بوده است. به طوری که می توان گفت قیمت روز گوساله زنده 99 و 1400 برای هر روز می تواند مقدار متغیری باشد که بنا به تغییراتی که صورت می گیرد، با نوسان همراه خواهد بود. خرید گوساله

قیمت گوساله در دیوار و شیپور

قیمت گوساله کشتار در تهران و کرج در میادین شهرداری و سایر مراکز عرضه دام می تواند بنا به کمبود دام در سطح شهر و عوامل دیگری همچون تغییرات روزانه نرخ نهاده های دامی و … مقدار متغیری باشد. بسیاری از عزیزان برای استعلام قیمت به سایت های آگهی همون سایا دیوار و شیپور مراجعه می کنند که انجام این کار می تواند در مواردی به ضرر خریدار تمام شود.

با توجه به اینکه قیمت گذاری در این سایت ها تحت هیچ نظارتی انجام نمی شود و هر فردی می تواند نسبت به کالای اعلامی خود نرخ تمام شده ای به دور از ضوابط تعیین کند، بنابراین امکان افزایش روانی نرخ دام در این سایت ها برای افراد سودجو و دلال ها فراهم شده است. بنابراین بهتر است به جای استعلام قیمت گوساله هر کیلو در دیوار و شیپور نسبت به خرید از مراکز معتبر اقدام نمایید. نرخ این دام نسبت به گاو زنده دقیقا مشابه قیمت بره زنده نسبت به قیمت گوسفند می باشد. به صورتی که قبلا هم توضیح دادیم، نوع دام سبک وزن کمی با دام وزن سنگین متفاوت است.

خرید گوساله کشتار در تهران و کرج برای قربانی کردن

با توجه به اینکه میزان تقاضا برای خرید دام زنده در تهران بسیار بالا می باشد و در همین راستا همواره انواع دام به صورت روزانه در تعداد بالا به کشتار گاه ها و مراکز عرضه و فروش انواع دام ارسال می شوند، بخش زیادی از تقاضا برای خرید گوشت قرمز از طریق ذبح گوساله و گاو برطرف می شود. با توجه به بازدهی گوشتی بیشتر و همچنین وجود علاقمندان زیاد به مصرف این نوع گوشت، میزان تقاضا برای خرید گوساله زنده کشتاری در تهران و کرج زیاد می باشد. خرید گوساله کشتار مجموعه های شیپ یکی از مراکز معتبر فروش گوساله زنده در تهران یک کشتارگاه قابل اطمینان می باشد که می تواند دامی سالم جهت ذبح و کشتار به شما مشتریان عزیز ارائه دهد. جهت استعلام قیمت گوساله زنده امروز تهران می توانید با شماره های داخل سایت در تماس باشید.

تعیین قیمت گوساله بر اساس نژاد

خرید هر نوع دامی می تواند علاوه بر اینکه برای ذبح و کشتار باشد، برای مصارف دیگری همچون پروار بندی و استفاده جهت تولید مثل و افزایش گله صورت گیرد. توجه داشته باشید که اکثرا نژاد های گوشتی و معمولی برای ذبح در نظر گرفته می شوند. نمونه هایی که از نژاد هایی همچون هلشتاین و سمینتال باشند جهت بهره وری از تولید شیر و … مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید و فروش گوساله زنده از نژاد های خاص با توانایی های بیشتر در زمینه تولید شیر و گوشت با قیمت بیشتری نیز انجام می گیرد. مواردی که برای کشتار انتخاب می شوند از نژاد های معمولی هستند که می توانند برای پروار بندی نیز مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین می توان نژاد آن را عاملی تعیین کننده در قیمت گذاری در نظر داشت.

قیمت گوساله نر سمینتال

گاو سمینتال به عنوان یکی از نژاد های برتر دامی در جهان شناخته می شود که پرورش آن می تواند برای دامداران با مزایای زیادی همراه باشد. خرید گوساله نر سمینتال در جهت استفاده آن برای تولید مثل و جفت گیری صورت می گیرد. دامداران با در اختیار داشتن این دام و پروار بندی آن تا زمان رسیدن به بلوغ، از آن به عنوان ژن مرغوب برای جفت گیری با سایر نژاد ها و خود سمینتال ماده استفاده می کنند. گوساله نر سمینتال لازم به ذکر است که گوساله سیمینتال در مرکز کشتارگاه گوساله های شیپ عرضه نمی شود و جزئیات درج شده در این بخش تنها جهت آگاهی شما کاربران عزیز می باشد. بنابراین همانطور که گفته شد گوساله سمینتال با هدف پروار و پرورش توسط دامدار خریداری می شود که هدف کشتار و قربانی کردن نیست.

قیمت گوساله کردی ایران

از جمله بهترین گوساله های ایرانی می توان به نژاد کردی اشاره کرد. این گونه در زمینه تولید شیر و گوشت بسیار مناسب می باشد و به دو منظور افزایش وزن جهت ذبح و همچنین در جهت استفاده از شیر و سایر مزایا نگهداری می شود. خرید گوساله نژاد کردی در میان انواع نژاد های ایرانی بسیار بیشتر و محبوب تر است. چرا که می تواند به منظور های مختلف برای دامدار بازدهی داشته باشد. لازم است بدانید که تعداد نژاد گوساله در ایران بسیار زیاد است. هر کشوری دارای نژادهای خاص و برتر خود می باشند و در هر محدوده بیشترین بازدهی را دارند. اما زمانی که ما با هدف کشتار و ذبح اقدام به خرید گوساله و گاو می کنیم باید حتما گوساله نژاد گوشتی را انتخاب کنیم که از نظر بازدهی گوشت دارای درصد زیادی گوشت خالص می باشد.

چند درصد وزن گوساله گوشت خالص است سوال پرتکرار و متداول که برای بسیاری از مشتریان پیش می آید مربوط به میزان بازدهی گوشت خالص گوساله بعد از ذبح می باشد. این مورد به عوامل زیادی  بستگی دارد که ما سعی داریم در اینجا مهمترین موارد تاثیرگذار روی وزن گوساله زنده و وزن گوشت خالص آن را خدمت شما توضیح دهیم.

توجه داشته باشید که مهمترین عامل نوع نژاد بر اساس شیری و گوشتی می باشد. گوساله های شیری با هدف تولید شیر بیشتر پرورش داده می شوند در حالی که گوساله های گوشتی با هدف وزن گیری برای کشتار پرواربندی می شوند. پس در این صورت باید بگوییم که اولین نکته مهم مربوط به نژاد گوشتی است که بیشترین بازدهی گوشت را دارند. عامل مهم دیگر وزن گیری و تغذیه گوساله است که در حالت استاندارد یک گوساله گوشتی خوب باید چیزی حدود 45 الی 55 درصد گوشت خالص بعد از ذبح داشته باشد. اما اگر گاو و گوساله تغذیه مناسبی نداشته باشند

وزن گوساله چند کیلوگرم است

وزن در تعیین قیمت گوساله زنده امروز 1402 بسیار تاثیر گذار می باشد. خرید و فروش هر نوع دامی اکثرا بر اساس مقدار وزن آن صورت می گیرد. به این گونه که برای هر کیلوگرم قیمت مصوبی در نظر گرفته می شود. دام هر چند کیلو که باشد، نرخ آن بر اساس قیمتی که اعلام شده محاسبه می شود. بنابراین می توان گفت که در کنار نژاد، وزن گوساله زنده نیز یکی از عوامل موثر در تعیین نرخ می باشد. گوساله کردی وزن نیز می تواند متاثر از عوامل مختلفی نظیر نژاد، نوع جیره غذایی، جنسیت، بیماری و … باشد. اینکه دام در شرایط مناسب با داشتن تغذیه خوب باشد می تواند در وزن گیری آن و یا برعکس موثر باشد. وزن گوساله ها در یک سالگی برای هر نژادی متغیر می باشد.

سفارش اینترنتی گوساله

جهت خرید گوساله زنده به صورت اینترنتی و استعلام قیمت گوساله زنده کشتاری در تمامی نقاط تهران از جمله حکیمیه، آزادگان، منطقه 18، منطقه 15 و تمام نقاط کرج می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان مجموعه های شیپ در تماس باشید. علاوه بر امکان خرید اینترنتی و تلفنی، امکان مراجعه حضوری برای تهیه دام مورد نظر شما عزیزان نیز وجود دارد. انواع دام کشتار از نژاد های مختلف و با وزن های متنوع و قیمت مناسب را از ما بخواهید.

نحوه خرید گوساله زنده از های شیپ؟

در صورتی که تصمیم به خرید گوساله و گاو دارید می توانید با شماره های داخل سایت های شیپ تماس گرفته و اطلاعات لازم مربوط به قیمت روز گوساله را دریافت کرده و وزن مد نظر خود را اعلام کنید. در نهایت در صورت تمایل می توانید هم حضوری تشریف بیاورید هم به صورت غیرحضوری یعنی با تماس تلفنی سفارش خود را ثبت کنید. ما سفارش شما را همراه با قصاب ماهر درب منزل شما ارسال خواهیم کرد. اگر بخواهید کارهای کشتار و ذبح در کشتارگاه انجام شود و همچنین گوشت خرد شود این امکان وجود دارد می توانید با مشاور مورد نظر هماهنگی لازم را انجام دهید.

کدام مرکز فروش گوساله زنده معتبر است؟

این روزها مراکز خرید و فروش گوساله و گاو زنده در تهران و کرج بسیار زیاد هستند. بسیاری از این مراکز خصوصی و شخصی هستند و بسیاری هم شامل کشتارگاه های خاص تحت نظارت شهرداری فعالیت می کنند. یعنی بعضی از کشتارگاه های دام زنده دارای مجوز و پروانه کسب هستند و برخی دیگر مجوز لازم را از شهرداری ندارند. بنابراین در صورتی که می خواهید از یک مرکز معتبر و قابل اطمینان گوساله خریداری کنید می توانید یکبار با مجموعه های شیپ تجربه خرید داشته باشید تا برای همیشه مشتری دائمی ما شوید. ما به کیفیت خدمات و رعایت اصول بهداشتی خود ایمان داریم و مطمئن هستیم با شما را برای همیشه مشتری دائمی خودمان خواهیم کرد.

برای قربانی و نذری گوساله بخریم یا گوسفند؟

در رابطه با اینکه گوسفند زنده بهتر است یا گوساله زنده باید بگوییم که هر دو با اهداف خاصی خریداری می شوند. اما زمانی که قصد قربانی کردن و نذری دادن را دارید بستگی به میزان نذر خود و همچنین بستگی به اینکه چه مقدار گوشت نیاز دارید برای این کار می توانید یکی از دام ها را انتخاب کنید. تنها تفاوت در این بین تنها به میزان گوشت بعد از ذبح برمیگردد که گوساله گوشت بیشتری به شما خواهد داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top