قیمت روز مرغ زنده

مرغ زنده

قیمت مرغ زنده محلی در تهران و کرج برای قربانی و دفع بلا و چشم زخم امروز در بازار کیلویی حساب شده و بسیار مورد توجه می باشد. مرغ در کنار خروس زنده محلی جز پر مصرف ترین پرندگانی می باشند که تقاضای زیادی برای خرید آنها وجود دارد.

خرید مرغ زنده محلی امروزه با توجه به وجود شرایط مختلف نسبت به گذشته بسیار بیشتر از گذشته صورت می گیرد. در همین رابطه مراکز مختلفی برای عرضه طیور بهداشتی در نظر گرفته شده تا افراد بتوانند سفارشات خود را از طریق این مجموعه ها تهیه نمایند. البته علاوه بر این مورد برخی در رابطه با قیمت بوقلمون زنده نیز از ما سوال می کنند. در اینباره به صورت مفصل صحبت می کنیم.

خرید مرغ محلی برای قربانی کردن

قربانی کردن تنها محدود به ذبح دام هایی همچون بره زنده، گوسفند، گوساله و … نمی باشد. بلکه در موارد زیادی افراد نسبت به ذبح مرغ و خروس محلی اقدام می کنند. علاوه بر قربانی کردن بنا به وجود اعتقادات و رسم و رسوماتی که در جامعه حاکم می باشد، خرید مرغ محلی زنده برای دفع بلا و چشم زخم نیز انجام می شود. افرادی که در طول سال نذر ها و حاجت های مختلف دارند، در راستای برآورده شدن آنها نسبت به انجام این عمل خیر و نیکو اقدام می کنند.

خرید مرغ محلی تهران

قیمت مرغ زنده محلی برای قربانی کردن و دفع بلا مقدار متفاوتی با قیمت مرغ های کشتار می باشد. همانطور که می دانید امروزه قیمت مرغ کشتار که برای مصرف روزانه خانوار ها مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار افزایش یافته است. اما باید توجه داشته باشید که نرخ اعلامی برای این مورد با نرخ مرغ های محلی کاملا متفاوت می باشد و قیمت گذاری این نوع بر اساس مقدار وزن صورت نمی گیرد.

در این رابطه ببینید: قیمت خروس زنده برای قربانی

خرید مرغ محلی برای تخم گذاری و استفاده از گوشت

علاوه بر موضوع قربانی کردن و انجام نذر ها، مرغ های محلی از نژاد های مختلف در جهت تخم گذاری و یا ذبح برای استفاده از گوشت نیز به کار گرفته می شوند. با توجه به اینکه امروزه موضوعات مختلفی مبنی بر تولید تخم مرغ های بی کیفیت و همچنین تزریق هورمون ها و دارو های مختلف به مرغ ها برای رشد سریع و … در جامعه وجود دارد، افراد زیادی از مصرف گوشت سفید مرغ کشتار روز گریزان هستند.

قیمت مرغ محلی

خرید و فروش مرغ زنده محلی در تهران و کرج بنا به دلیل دسترسی داشتن به گوشت با کیفیت و ارگانیک و به دور از تزریقات انجام شده هورمونی برای رشد سریع صورت می گیرد. افراد زیادی تنها از این نوع گوشت استفاده می کنند و نسبت به تهیه مرغ کشتار روز تمایلی ندارند. افراد زیادی نسبت به تهیه این نوع برای استفاده از تخم مرغ و در نهایت ذبح استفاده می کنند.

قیمت مرغ زنده روز برای هر کیلوگرم

همانطور که گفته شد قیمت گذاری و تعیین نرخ برای این نوع بر اساس مقدار وزن صورت نمی گیرد. آنچه که می تواند در تعیین قیمت روز مرغ زنده محلی تاثیر گذار باشد را می توان نوع نژاد، تخم گذار بودن، رنگ، سن و … در نظر داشت. نژاد هایی وجود دارند که جثه بزرگتری دارند و در نتیجه بازدهی گوشتی بیشتر در صورت ذبح دارند. نژاد های تخم گذار می توانند با نرخ بیشتری معامله شوند. باور به اینکه مرغ سیاه می تواند خواص بیشتری داشته باشد سبب شده است قیمت مرغ سیاه محلی نسبت به سایر موارد بیشتر باشد.

خرید مرغ محلی زنده

قیمت مرغ محلی 99 و 1400

قیمت مرغ زنده محلی در سال 99 برای هر کیلوگرم همچون قیمت گاو زنده و … به دنبال افزایش نرخ دانه ها و کنجاله های مورد نیاز برای پرورش طیور و دام با افزایش زیادی همراه بوده، موارد دیگری همچون زنده کشی جوجه ها در بسیاری از مرغداری ها در جهت تلاش برای افزایش نرخ مرغ و خروس و … سبب افزایش نرخ انواع طیور در این سال شدند. متاسفانه قیمت مرغ محلی در سال 1400 نیز همچون سال نود و نه با افزایش همراه بوده است. البته توجه داشته باشید که این افزایش قیمت در ابتدا برای مرغ های کشتاری می باشد و در نتیجه گریبان گیر بازار طیور محلی نیز خواهد شد.

وزن مرغ زنده محلی

از آنجایی که رشد این طیور به صورت طبیعی و بدون دخالت هورمون ها و دارو ها صورت می گیرد، بنابراین می توان مقدار کمتری از وزن سیور کشتار برای آنها در نظر داشت. در مرغداری ها از مواد مختلفی برای رشد غیر طبیعی و بسیار سریع انواع مرغ ها استفاده می شود. اما در پرورش نژاد های محلی این موارد هیچ گونه دخالتی در میزان رشد ندارند.

فروش مرغ محلی

متوسط وزن مرغ زنده محلی می تواند بنا به نوع تغذیه و شرایط نگهداری پرنده در کنار نژاد آن متنوع و متفاوت باشد. اما به صورت کلی می توان وزن بین 2.5 الی 4 کیلوگرم را برای انواع نژاد های موجود در نظر داشت. این مقدار می تواند میانگینی برای موارد موجود در بازار که معامله می شوند در نظر گرفته شود.

در بین طیور و انواع دام ها قیمت بره زنده برای قربانی که یک دام سبک وزن می باشد اهمیت زیادی دارد. بنابراین در صورتی که بخواهید علاوه مرغ و خروس دام دیگری تهیه کنید، گوسفند و بره گزینه هایی خوبی برای شما خواهند بود.

مراکز فروش مرغ محلی در تهران و کرج

برای خرید مرغ زنده محلی از دیوار و شیپور بهتر است موارد احتیاط را بسیار رعایت کنید. قیمت گذاری ها بر روی این سایت ها اصولا منطقی نمی باشد و با قیمت واقعی بازار متفاوت می باشد. در این گونه موارد افراد به صورت سلیقه ای و به دور از عرف نرخ بازار قیمت ها اعلام می شود. مجموعه های شیپ به عنوان مرکز فروش مرغ زنده محلی در تهران و کرج شناخته می شود که می تواند با قیمت مناسب این پرنده را به تمامی نقاط ارسال کند.

قیمت مرغ زنده محلی امروز در تهران و کرج می تواند با نرخ های در نظر گرفته شده برای سایر روز ها مقدار متفاوتی باشد. در همین رابطه جهت استعلام قیمت و اطلاع از موارد موجود برای سفارش، از طریق شماره های داخل سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top