گوسفنده زنده

گوسفند زنده

قیمت گوسفند زنده امروز در بازار تهران و کرج می تواند با نرخی که برای دیروز اعلام شده کاملا متفاوت باشد. که این مورد ناشی از سو مدیریت و عدم نظارت دقیق بر بازار می باشد. میزان مصرف گوشت قرمز در شهر هایی همچون تهران بسیار بالا می باشد، بنابراین باید کنترل و نظارت مناسبی در این حوزه وجود داشته باشد تا امکان تهیه این ماده غذایی ارزشمند برای همه فراهم باشد.

خرید گوسفند زنده در تهران به مقدار بالا برای مصارفی همچون قربانی کردن در مناسبت های مذهبی، استفاده از گوشت، عقیقه کردن و … صورت می گیرد. مجموعه های شیپ این افتخار را دارد تا در زمینه ارائه دام بهداشتی و سالم با نرخ مناسب در خدمت شما مشتریان عزیز باشد.

قیمت خرید گوسفند زنده

مولفه های زیادی برای خرید گوسفنده زنده وجود دارد. از جمله مهم ترین موارد می توان به سالم و بهداشتی بودن دام، مقدار وزن و بازدهی لاشه گوشتی، جنسیت، نژاد و … اشاره کرد. خریداران برای تهیه دام این موارد را همواره مورد توجه دارند. قیمت گوسفنده زنده روز می تواند تحت تاثیر این موارد، متغیر باشد. برای مثال وزن دام اگر بیشتر باشد مسلما نرخ بیشتری برای آن در نظر گرفته می شود.

خرید گوسفند زنده کشتار

گوسفندان در نژاد های مختلفی وجود دارند و هر نژادی دارای خصوصیاتی است که سبب تمایز آن با سایر گونه ها می شود. در این میان نژاد هایی که از دسته گوسفندان گوشتی باشند برای خرید جهت کشتار و قربانی کردن بیشتر مورد توجه هستند. توجه داشته باشید که فعالیت مجموعه های شیپ در راستای ارائه دام کشتار می باشد و تمامی گوسفندان این مجموعه از دسته گوشتی هستند تا بازدهی بیشتری داشته باشند.

قیمت گوسفند زنده 1400

تغییرات نرخ دام که همواره سیر صعودی داشته، در سال های اخیر بسیار زیاد بوده است. به طوری که می توان گفت قیمت گوسفند زنده سال 99 برای هر ماه متغیر بود. این تغییرات در اثر گرانی های پی در پی نهاده های دامی و مشکل قاچاق دام از مرز ها به وجود آمده و هم اکنون نیز تقریبا همین مشکل وجود دارد.

خرید گوسفنده کشتار

قیمت گوسفند 1400 در روز های ابتدایی سال با جهش مواجه شد و بنا به دلیل بروز مشکلاتی در حمل و نقل گوشت قرمز به نقاط مختلف و در نتیجه کمبود این گوشت، قیمت دام زنده افزایش پیدا کرد. از سوی دیگر با توجه به پیش بینی وجود تورم در سال جدید و در نتیجه گرانی بیش از حد نهاده های دامی، نرخ های بالایی برای انواع دام اعلام می شود. جهت استعلام قیمت روز گوسفند می توانید با شماره های داخل سایت در تماس باشید.

عوامل موثر بر تعیین قیمت

موارد زیادی می توانند بر میزان نرخ اعلام شده برای هر دام موثر باشند. همانطور که می دانید دام ها از نژاد های مختلف و با شرایط متفاوت می توانند نرخ های متنوعی داشته باشند. از این رو در این بخش قصد داریم تا عوامل تاثیر گذار بر تعیین نرخ گوسفند زنده را مورد بررسی قرار دهیم.

سلامت دام

اینکه دام عاری از هر گونه بیماری و عارضه مشکل زا باشد می تواند در تعیین نرخ آن بسیار موثر باشد. برخی از بیماری ها وجود دارند که بر توانایی حرکت و یا هضم دام تاثیر می گذراند و مشکلاتی را در این زمینه برای آن به وجود خواهند آورد.  در نتیجه دامدار مجبور به فروش آن خواهد شد. این موارد برای ذبح و کشتار در نظر گرفته می شوند. با توجه به شرایطی که دارند با نرخی کمتر از نرخ گوسفندان سالم خرید و فروش می شوند. البته توجه داشته باشید که این مورد شامل بیماری هایی می باشد که در صورت ذبح و استفاده از گوشت، هیچ خطری برای سلامت انسان نداشته باشند، همچون شکستگی اندام ها، زخم دهان، گیجی و … .

قیمت دام کشتار

جنسیت

بره زنده نر توانایی رشد و وزن گیری بیشتری نسبت به جنس ماده دارد. همچنین در احادیث مختلفی توصیه شده است تا نسبت به قربانی کردن جنسیت نر بیشتر اقدام شود. در نتیجه تقاضا برای خرید و فروش جنسیت نر گوسفندان بیشتر می باشد. این موارد سبب شده است تا قیمت روز گوسفند زنده نر در مقایسه با دام ماده بیشتر باشد. همچنین این نوع وزن بیشتری نیز دارد و در نتیجه نرخ بیشتری برای آن در نظر گرفته می شود.

نژاد

انواع دام به صورت کلی در دسته های گوشتی، شیری، پشمی و پوستی تقسیم بندی می شوند. گوسفندان شیری و پشمی که در زمینه تولید گوشت نیز استعداد داشته باشند بیشتر برای پروار بندی و پرورش در طولانی مدت انتخاب می شوند. در رابطه با کشتار نیز نژاد هایی که توانایی کسب وزن بالا را داشته باشند و به اصطلاح از گوسفندان گوشتی باشند، برای این کار مناسب هستند. بنابراین نژاد و ژنتیک دام به عنوان یکی از موارد تاثیر گذار در نظر گرفته می شود.

وزن

خرید گوسفند زنده بیشتر بر اساس مقدار وزن آن صورت می گیرد. سن دام می تواند تا حدودی در این مورد تاثیر گذار باشد، اما آنچه بیشتر مورد توجه می باشد وزن دام می باشد. برای مثال بره از نژاد گوشتی می تواند در 6 ماهگی وزنی قابل مقایسه با گوسفند یک ساله از نژاد پشمی داشته باشد. در این صورت ذبح بره 6 ماهه از این نژاد می تواند بازدهی گوشتی برابر با گوسفند یک ساله از نژاد دیگر داشته باشد.

قیمت گوسفند

نرخ گذاری دام از هر نوعی اعم از گوساله زنده، گاو، بز و … بر اساس مقدار وزنی که دارد، صورت می گیرد. نرخ اعلامی برای دام زنده و حتی گوشت قرمز از سوی مراکز مرتبط و نهاد های ناظر برای هر کیلوگرم می باشد. بنابراین در صورتی متوسط وزن گوسفند زنده بیشتر باشد، قیمت بالاتری برای آن نیز در نظر گرفته می شود.

بره زایی

این عامل بیشتر برای افرادی که قصد دام برای پروار بندی و بره زایی را دارند مطرح می باشد. گوسفندان چند قلوزا برای این مورد بهترین انتخاب هستند و مسلما در مقابل سایر نژاد ها از ارزش بالاتری برخوردار هستند. چرا که می توانند در هر بار زایش تعداد چند بره متولد کنند که صرفه اقتصادی بیشتری برای دامدار خواهد داشت. عزیزانی که قصد خرید گوسفنده زنده کشتار را دارند، از سایر نژاد ها انتخاب می کنند، بنابراین مجبور به پرداخت هزینه بیشتر برای تهیه این موارد نیستند.

خرید مستقیم از دامدار

وجود تعداد بالای دلال در سطح بازار یکی از عوامل افزایش نرخ اعلامی برای دام زنده شده است. بسیاری از افراد که خرید گوسفند از دیوار و شیپور را انجام می دهند، گرفتار دست دلالان خواهند شد. چرا که قیمت های اعلامی در این زمینه ها بیشتر جو روانی دارد و از واقعیت به دور است. بنابراین مسئله خرید مستقیم از دامدار بدون واسطه و دلال برای خریداران بسیار مورد توجه می باشد.

گوسفند

مجموعه hisheep با داشتن چندین شعبه در سطح تهران و کرج این امکان را برای مشتریان فراهم آورده است تا بتوانند بدون واسطه و پرداخت هزینه های اضافی دام مورد نظر خود را خریداری نمایند. برخی از مزایای تهیه مستقیم دام از دامدار در ادامه خدمتتان معرفی می گردد.

 • خرید دام ارگانیک و پرورش یافته در چراگاه ها و کوهستان
 • تهیه دام با قیمت کمتر و منصفانه
 • حذف دلال و عدم پرداخت هزینه اضافی
 • امکان خرید حضوری
 • امکان ثبت نارضایتی از تهیه دام
 • برخورداری از مزایای خرید حضوری همچون تعیین قیمت و وزن دقیق
 • تهیه دام از نژاد گوشتی
 • دریافت خدمات قصابی رایگان
 • و …

نرخ گوسفند زنده در تهران و کرج

قیمت گوسفند زنده در تهران و کرج می تواند با نرخ اعلام شده در سایر شهر ها متفاوت باشد. با توجه به اینکه تقاضای زیادی برای خرید انواع دام در این شهر ها وجود دارد و از سوی دیگر نیز امکان پرورش دام در حجم بالا و گسترده در تهران وجود ندارد، بنابراین از شهرستان ها و سایر مناطق به پایتخت منتقل می شود. این انتقال می تواند سبب افزایش هزینه ها شود.

قیمت گوسفند تهران

نرخ گوسفند زنده در تهران، کرج، تبریز، اصفهان، مشهد، قم و … می تواند با تفاوت چند درصدی همراه باشد. چرا که تناسب میان عرضه و تقاضا در هر منطقه ای می تواند سبب نوسان نرخ شود. به صورت کلی در مناطقی که پرورش دام با جمعیت بالا صورت گیرد، قیمت کمتری برای انواع دام ها در نظر گرفته می شود. و در مقابل در تهران و کرج و سایر کلان شهر ها نرخ های بالاتری اعلام می شود.

قیمت گوسفند زنده 99 در تهران

استارت افزایش قیمت دام را می توان اوایل سال 99 در نظر داشت. در این سال کشور با موج زیادی از تحریم ها روبرو بود و افزایش ناگهانی نرخ نهاده ها و عدم واردات آن و همچنین قاچاق زیاد دام سبب شد تا قیمت گوسفنده زنده 99 بسیار افزایش یابد. در این سال دولت برای مهار گرانی دام و گوشت قرمز نسبت به واردات دام از سایر کشور ها اقدام کرد تا با تنظیم بازار، قیمت ها کنترلی شوند.

فواید گوشت گوسفندی

خرید گوسفند زنده روز کشتار برای استفاده از گوشت صورت می گیرد. گوشت مرغ و خروس دارای فواید و مزایای زیادی هستند اما توانایی رقابت با گوشت قرمز را ندارند. از این رو افراد برای تامین نیاز های روزانه خود باید در چند وعده مصرف گوشت قرمز را در برنامه غذایی خود داشته باشند. این نوع گوشت در مقابل با گوشت گوساله نیز از مزایای بیشتر و متنوع تری نیز برخوردار است.

گوسفند کشتار

گوشت گوسفند یکی از محبوب ترین انواع گوشت قرمز می باشد که بیشترین میزان خرید را نیز به خود اختصاص داده است. بسیاری از غذا های ایرانی با دستور پخت استفاده از این نوع گوشت تهیه می شوند. از این رو مواردی همچون ران، گردن، شقه، راسته و … به صورت مجزا برای فروش در قصابی ها در نظر گرفته می شوند.

متوسط وزن گوسفند زنده

وزن گوسفندان می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی، برای هر نژاد و هر نوعی مقدار متفاوتی باشد. در وهله اول نژاد می تواند مشخص کننده اوج و کف وزن گیری دام باشد. در ادامه نوع نگهداری و نوع جیره غذایی می تواند در تعیین متوسط وزن گوسفند زنده بسیار تاثیر گذار باشد. گوسفندانی که در این مجموعه ارائه می شوند در وزن های مختلف و از نژاد گوشتی می باشند تا بازدهی لاشه گوشتی به صرفه ای داشته باشند.

قیمت روز گوسفند کشتار

میزان وزن دام می تواند در اثر تغییر شرایط با نوسان همراه شود. برای مثال اگر دامی گوشتی در منطقه ای سردسیر با جیره غذایی فقیر نگهداری شود، در حالیکه با شرایط گرم و معتدل و چراگاه های گسترده سازگار باشد، مطمئنا نمی تواند وزن مناسبی به دست بیاورد. در همین رابطه برای دستیابی به دامی با وزن مناسب باید شرایط سازگار با دام را برای آن به ارمغان آورد.

شماره تماس مرکز خرید گوسفند زنده

اگر به دنبال خرید گوسفند گوشتی از مراکز معتبر و بهداشتی هستید، می توانید به دو روش مراجعه حضوری و سفارش از طریق تماس نسبت به انجام این کار اقدام کنید. توجه داشته باشید که سفارش تلفنی گوسفند زنده را از مراکز معتبر و با داشتن مجوز های لازم برای فعالیت انجام دهید. جهت انجام سفارش حضوری و یا غیر حضوری می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مجموعه های شیپ در تماس باشید. در ادامه به معرفی چند منطقه تحت پوشش شعبه های مجموعه hi sheep می پردازیم.

 • مناطق اصلی تهران شامل :
 • شرق
 • غرب
 • جنوب
 • شمال
 • خاوران
 • افسریه
 • قائم شهر
 • آزادگان
 • حکیمیه
 • و …

در هر نقطه ای از تهران و کرج که باشید می توانید سفارش خود را نسبت به خرید دام زنده اعم از گاو، گوساله، بره، گوسفند و … ثبت کنید تا در سریع ترین زمان نسبت به ارسال دام مورد نظر با قیمت مناسب اقدام شود.

خرید اینترنتی گوسفند

برای استعلام قیمت گوسفند زنده و خرید در تهران و کرج و همچنین ثبت سفارش از طریق اینترنت، مجموعه های شیپ با سابقه کار چندین ساله، برای راحتی بیشتر مشتریان نسبت به راه اندازی سایت گوسفند فروشی اقدام کرده است. شما عزیزان می توانید از طریق مراجعه به سایت و تماس با کارشناسان از طریق شماره های موجود، نسبت به خرید اینترنتی دام اقدام نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Scroll to Top