گوسفنده زنده

قیمت گوسفند زنده امروز در تهران با خرید آنلاین 1402

قیمت گوسفند زنده در تهران و کرج سال 1402 توسط مرکز عرضه دام زنده گوسفند شهرداری با ذبح بهداشتی اعلام شد. جهت خرید گوسفنده زنده از مرکز عرضه و بازار گوسفندان تهران همراه ما باشید. میزان مصرف گوشت گوسفندی در شهر هایی همچون تهران بسیار بالا می باشد، بنابراین باید کنترل و نظارت مناسبی در این حوزه وجود داشته باشد تا امکان تهیه این ماده غذایی ارزشمند برای همه فراهم باشد. خرید گوسفند زنده به مقدار بالا برای مصارفی همچون قربانی کردن در مناسبت های مذهبی، استفاده از گوشت، عقیقه کردن، عید قربان، تاسوعا و عاشورا، جشن و عروسی و … صورت می گیرد. مجموعه های شیپ این افتخار را دارد تا در زمینه ارائه دام زنده گوسفند بهداشتی و سالم با نرخ مناسب در خدمت شما مشتریان عزیز باشد. قیمت روز گوسفنده زنده در تهران

قیمت گوسفند زنده در تهران 1402

خدمات مجموعه دام زنده های شیپ در شهر تهران و کرج می باشد. به همین دلیل ما در این بخش قیمت گوسفنده زنده در تهران را مورد بررسی قرار میدهیم. توجه داشته باشید که نرخ دام در شهرهای مختلف چند هزار تومان با هم اختلاف دارند. بنابراین لازم است به این موضوع توجه لازم را داشته باشید. عوامل زیادی در قیمت گذاری در بازار گوسفند تهران تاثیر گذار است که در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت. مولفه های زیادی برای خرید گوسفنده زنده وجود دارد. از جمله مهم ترین موارد می توان به سالم و بهداشتی بودن دام زنده، مقدار متوسط وزن گوسفند و بازدهی لاشه گوشتی، جنسیت، نژاد و … اشاره کرد. افراد برای خرید از مرکز پخش گوسفند زنده تهران باید این موارد را همواره مورد توجه دارند. قیمت گوسفنده زنده روز می تواند تحت تاثیر این موارد، متغیر باشد. برای مثال وزن دام اگر بیشتر باشد مسلما نرخ بیشتری برای آن در نظر گرفته می شود. خرید گوسفند زنده کشتار گوسفندان در نژاد های مختلفی وجود دارند و هر نژادی دارای خصوصیاتی است که سبب تمایز آن با سایر گونه ها می شود. در این میان نژاد هایی که از دسته گوسفندان گوشتی باشند برای خرید جهت کشتار و قربانی کردن بیشتر مورد توجه هستند. توجه داشته باشید که فعالیت مجموعه های شیپ در راستای ارائه دام کشتار می باشد و تمامی گوسفندان این مجموعه از دسته گوشتی هستند تا بازدهی بیشتری داشته باشند.

قیمت دام زنده گوسفند امروز در بازار

تغییرات نرخ دام که همواره سیر صعودی داشته، در سال های اخیر بسیار زیاد بوده است. به طوری که می توان گفت قیمت گوسفند زنده سال 1400 و سال قبل یعنی 99 برای هر ماه متغیر بود. این تغییرات در اثر گرانی های پی در پی نهاده های دامی و مشکل قاچاق دام از مرز ها به وجود آمده و هم اکنون نیز تقریبا همین مشکل وجود دارد. خرید گوسفنده کشتار قیمت گوسفند زنده 1401 در روز های ابتدایی سال با جهش مواجه شد و بنا به دلیل بروز مشکلاتی در حمل و نقل گوشت قرمز به نقاط مختلف و در نتیجه کمبود این گوشت، قیمت دام زنده افزایش پیدا کرد. از سوی دیگر با توجه به پیش بینی وجود تورم در سال جدید و در نتیجه گرانی بیش از حد نهاده های دامی، نرخ های بالایی برای انواع دام اعلام می شود. جهت استعلام قیمت روز گوسفند می توانید با شماره های داخل سایت در تماس باشید.

از کجا گوسفند زنده بخریم؟

آیا تا بحال این سوال برای شما هم پیش آمده که از کجا گوسفند زنده بخریم؟ یا اینکه کدام مرکز خرید و فروش گوسفنده زنده تهران معتبر و قابل اطمینان است؟ ما برای اینکه بازخورد مشتریان و نحوه آشنایی آنها با خودمان را بدانید به صورت تصادفی از برخی دوستان جزئیات لازم را می پرسیم و در نهایت اکثر افراد از طریق معرفی دوستان و آشنایان بوده است. یعنی کسی از مجموعه ما خرید کرده و راضی بوده که در نهایت ما را به آشنایان و دوستان خودشان معرفی کرده اند. بی شک همین موضوع نشان از فعالیت خوب و با کیفیت گروه گوسفند زنده های شیپ است. اما یکی از نکاتی که باید بدانید گاهی باید ریسک کرد و از یک مجموعه خرید کرد و در نهایت اگر رضایت داشته باشیم مشتری دائمی آن کشتارگاه قابل اطمینان خواهیم بود. درست است که برخی مجموعه ها تنها یکبار به هر مشتری محصول خود را میفروشند و رضایت مشتریان برایشان اهمیت ندارد، اما این نوع مراکز و کسب و کارها دیر یا زود از بازار بیرون میروند زیرا هدف تنها یکبار فروش نیست. حتما شما هم میدانید که راز موفقیت هر نوع کسب و کاری وجود مشتریان وفادار و راضی می باشد. ما با این اصل مهم به خوبی آشنا هستیم و تمام تلاش خود را کرده ایم تا خدماتی متفاوت و باکیفیت در زمینه فروش گوسفند زنده شهرداری به مشتریان گرامی ارائه دهیم. برخی از مزایای خرید گوسفنده زنده از های شیپ

 • فروش دام زنده گوسفند صد در صد ارگانیک با پرورش کاملا طبیعی
 • عدم استفاده از هر گونه داروهای شیمیایی
 • رعایت تمام اصول و استانداردهای بهداشتی
 • فروش گوسفند زنده نژاد گوشتی جهت بازدهی بالا
 • ارائه خدمات رایگان حمل و نقل و قصابی
 • ارسال قصاب ماهر به محل
 • دریافت هزینه در محل (ارسال کارت خوان درب منزل)
 • دارای نیروی انسانی با اخلاق و مشتری مدار
 • ارائه خدمات به تمام مناطق تهران و کرج
 • پرورش صفر تا صد دام ها توسط خود مجموعه
 • بدون وجود دست دلال در معامله
 • خرید مستقیم از دامدار
 • دارای انواع نژاد گوسفند زنده برای کشتار و قربانی
  • گوسفند افشاری
  • گوسفند سنگسری
  • گوسفند مغانی
  • گوسفند کردی
  • و …
 • قیمت ارزان و مناسب جهت رضایت مشتریان
 • دارای محل ثابت و مرکز فروش جهت خرید حضوری
 • سفارش و خرید گوسفند زنده از طریق تلفن مرکز عرضه دام زنده
 • پذیرش سفارش برای جشن و مراسمات
 • امکان قربانی کردن و پخش گوشت گوسفندی توسط مجموعه
 • امکان قربانی و ذبح و ارسال برای خیریه ها
 • پذیرش سفارش دام زنده گوسفند با تعداد زیاد برای خیریه و موسسه ها
 • و …

قیمت گوسفند زنده تهران

عوامل تعیین قیمت گوسفند زنده شهرداری

موارد زیادی می توانند بر میزان نرخ اعلام شده برای هر دام موثر باشند. همانطور که می دانید دام ها از نژاد های مختلف و با شرایط متفاوت می توانند نرخ های متنوعی داشته باشند. از این رو در این بخش قصد داریم تا عوامل تاثیر گذار بر تعیین نرخ گوسفند زنده را مورد بررسی قرار دهیم.

توجه داشته باشید علاوه بر مواردی که می توانید روی نرخ در بازاره زمانی فصلی و ماهانه تاثیر بگذارد جدا از عوامل اقتصادی دیگر می باشد. بنابراین ما در اینجا سعی داریم مهمترین نکات لازم که در تعیین قیمت دام و گوشت گوسفندی تاثیر می گذارد برای شما نام ببریم.

سلامت دام در بازار گوسفندان تهران

اینکه دام عاری از هر گونه بیماری و عارضه مشکل زا باشد می تواند در تعیین نرخ آن بسیار موثر باشد. برخی از بیماری ها وجود دارند که بر توانایی حرکت و یا هضم دام تاثیر می گذراند و مشکلاتی را در این زمینه برای آن به وجود خواهند آورد.  در نتیجه دامدار مجبور به فروش آن خواهد شد. این موارد برای ذبح و کشتار در نظر گرفته می شوند. با توجه به شرایطی که دارند با نرخی کمتر از نرخ گوسفندان سالم خرید و فروش می شوند. البته توجه داشته باشید که این مورد شامل بیماری هایی می باشد که در صورت ذبح و استفاده از گوشت، هیچ خطری برای سلامت انسان نداشته باشند، همچون شکستگی اندام ها، زخم دهان، گیجی و … . قیمت دام کشتار

تاثیر جنسیت روی قیمت گوسفند

بره زنده نر توانایی رشد و وزن گیری بیشتری نسبت به جنس ماده دارد. همچنین در احادیث مختلفی توصیه شده است تا نسبت به قربانی کردن جنسیت نر بیشتر اقدام شود. در نتیجه تقاضا برای خرید و فروش جنسیت نر گوسفندان بیشتر می باشد. این موارد سبب شده است تا قیمت روز گوسفند زنده نر در مقایسه با دام ماده بیشتر باشد. همچنین این نوع وزن بیشتری نیز دارد و در نتیجه نرخ بیشتری برای آن در نظر گرفته می شود.

نژاد گوسفندان و تاثیر آن روی قیمت گوسفنده زنده

انواع دام به صورت کلی در دسته های گوشتی، شیری، پشمی و پوستی تقسیم بندی می شوند. گوسفندان شیری و پشمی که در زمینه تولید گوشت نیز استعداد داشته باشند بیشتر برای پروار بندی و پرورش در طولانی مدت انتخاب می شوند. در رابطه با کشتار نیز نژاد هایی که توانایی کسب وزن بالا را داشته باشند و به اصطلاح از گوسفندان گوشتی باشند، برای این کار مناسب هستند. بنابراین نژاد و ژنتیک دام به عنوان یکی از موارد تاثیر گذار در نظر گرفته می شود.

وزن گوسفند

خرید گوسفند زنده بیشتر بر اساس مقدار وزن آن صورت می گیرد. سن دام می تواند تا حدودی در این مورد تاثیر گذار باشد، اما آنچه بیشتر مورد توجه می باشد وزن دام می باشد. برای مثال بره از نژاد گوشتی می تواند در 6 ماهگی وزنی قابل مقایسه با گوسفند یک ساله از نژاد پشمی داشته باشد. در این صورت ذبح بره 6 ماهه از این نژاد می تواند بازدهی گوشتی برابر با گوسفند یک ساله از نژاد دیگر داشته باشد. قیمت گوسفند نرخ گذاری دام از هر نوعی اعم از گوساله زنده، گاو، بز و … بر اساس مقدار وزنی که دارد، صورت می گیرد. نرخ اعلامی برای دام زنده و حتی گوشت قرمز از سوی مراکز مرتبط و نهاد های ناظر برای هر کیلوگرم می باشد. بنابراین در صورتی متوسط وزن گوسفند زنده بیشتر باشد، قیمت بالاتری برای آن نیز در نظر گرفته می شود.

بره زایی و قیمت گوسفند برای پرواربندی

این عامل بیشتر برای افرادی که قصد دام برای پروار بندی و بره زایی را دارند مطرح می باشد. گوسفندان چند قلوزا برای این مورد بهترین انتخاب هستند و مسلما در مقابل سایر نژاد ها از ارزش بالاتری برخوردار هستند. چرا که می توانند در هر بار زایش تعداد چند بره متولد کنند که صرفه اقتصادی بیشتری برای دامدار خواهد داشت. عزیزانی که قصد خرید گوسفنده زنده کشتار را دارند، از سایر نژاد ها انتخاب می کنند، بنابراین مجبور به پرداخت هزینه بیشتر برای تهیه این موارد نیستند. لازم به ذکر است که مجموعه بزرگ های شیپ هیچ دامی برای پرورش و پرواربندی ندارد. تمامی محصولات دامی موجود در این مرکز برای کشتار و قربانی کردن می باشد.

خرید گوسفند زنده مستقیم از دامدار

وجود تعداد بالای دلال در سطح بازار یکی از عوامل افزایش نرخ اعلامی برای دام زنده شده است. بسیاری از افراد که خرید گوسفند از دیوار و شیپور را انجام می دهند، گرفتار دست دلالان خواهند شد. چرا که قیمت های اعلامی در این زمینه ها بیشتر جو روانی دارد و از واقعیت به دور است. بنابراین مسئله خرید مستقیم از دامدار بدون واسطه و دلال برای خریداران بسیار مورد توجه می باشد. گوسفند مجموعه hisheep با داشتن چندین شعبه در سطح تهران و کرج این امکان را برای مشتریان فراهم آورده است تا بتوانند بدون واسطه و پرداخت هزینه های اضافی دام مورد نظر خود را خریداری نمایند. برخی از مزایای تهیه مستقیم دام از دامدار در ادامه خدمتتان معرفی می گردد.

 • خرید دام ارگانیک و پرورش یافته در چراگاه ها و کوهستان
 • تهیه دام با قیمت کمتر و منصفانه
 • حذف دلال و عدم پرداخت هزینه اضافی
 • امکان خرید حضوری
 • امکان ثبت نارضایتی از تهیه دام
 • برخورداری از مزایای خرید حضوری همچون تعیین قیمت و وزن دقیق
 • تهیه دام از نژاد گوشتی
 • دریافت خدمات قصابی رایگان
 • و …

نرخ گوسفند زنده در تهران و کرج حضوری و غیرحضوری

قیمت گوسفند زنده در تهران و کرج می تواند با نرخ اعلام شده در سایر شهر ها متفاوت باشد. با توجه به اینکه تقاضای زیادی برای خرید انواع دام در این شهر ها وجود دارد و از سوی دیگر نیز امکان پرورش دام در حجم بالا و گسترده در تهران وجود ندارد، بنابراین از شهرستان ها و سایر مناطق به پایتخت منتقل می شود. این انتقال می تواند سبب افزایش هزینه ها شود. قیمت گوسفند تهران نرخ گوسفند زنده در تهران، کرج، تبریز، اصفهان، مشهد، قم و … می تواند با تفاوت چند درصدی همراه باشد. چرا که تناسب میان عرضه و تقاضا در هر منطقه ای می تواند سبب نوسان نرخ شود. به صورت کلی در مناطقی که پرورش دام با جمعیت بالا صورت گیرد، قیمت کمتری برای انواع دام زنده شهرداری در نظر گرفته می شود. و در مقابل در تهران و کرج و سایر کلان شهر ها نرخ های بالاتری اعلام می شود.

قیمت گوسفند زنده 1402 در تهران با خدمات رایگان

استارت افزایش قیمت دام را می توان اوایل سال 99 در نظر داشت. در این سال کشور با موج زیادی از تحریم ها روبرو بود و افزایش ناگهانی نرخ نهاده ها و عدم واردات آن و همچنین قاچاق زیاد دام سبب شد تا قیمت گوسفنده زنده 99 بسیار افزایش یابد. در این سال دولت برای مهار گرانی دام و گوشت قرمز نسبت به واردات دام از سایر کشور ها اقدام کرد تا با تنظیم بازار، قیمت ها کنترلی شوند. در حال حاضر پس سپری کردن سال 1400 و در نهایت ورود به سال 1401 شاهد افزایش چشمگیر قیمت دام زنده شهرداری بودیم. این مورد شامل تمامی دام ها اعم از گوسفند و بره زنده، گاو و گوساله زنده، بز و بزغاله زنده، شتر و دیگر موارد شد. شما فکر میکنید قیمت گوسفند زنده 1402 در تهران و کرج افزایش یا کاهش خواهد یافت؟ بی شک بیشتر افراد حدس بر افزایش قیمت دارند که باید منتظر باشیم و ببینیم چگونه خواهد بود.

فواید گوشت گوسفندی زنده چیست؟

خرید گوسفند زنده روز کشتار برای استفاده از گوشت صورت می گیرد. گوشت مرغ و خروس دارای فواید و مزایای زیادی هستند اما توانایی رقابت با گوشت قرمز را ندارند. از این رو افراد برای تامین نیاز های روزانه خود باید در چند وعده مصرف گوشت قرمز را در برنامه غذایی خود داشته باشند. این نوع گوشت در مقابل با گوشت گوساله نیز از مزایای بیشتر و متنوع تری نیز برخوردار است. گوسفند کشتار گوشت گوسفند یکی از محبوب ترین انواع گوشت قرمز می باشد که بیشترین میزان خرید را نیز به خود اختصاص داده است. بسیاری از غذا های ایرانی با دستور پخت استفاده از این نوع گوشت تهیه می شوند. از این رو مواردی همچون ران، گردن، شقه، راسته و … به صورت مجزا برای فروش در قصابی ها در نظر گرفته می شوند.

متوسط وزن گوسفند زنده برای کشتار و قربانی

وزن گوسفندان می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی، برای هر نژاد و هر نوعی مقدار متفاوتی باشد. در وهله اول نژاد می تواند مشخص کننده اوج و کف وزن گیری دام باشد. در ادامه نوع نگهداری و نوع جیره غذایی می تواند در تعیین متوسط وزن گوسفند زنده بسیار تاثیر گذار باشد. گوسفندانی که در این مجموعه ارائه می شوند در وزن های مختلف و از نژاد گوشتی می باشند تا بازدهی لاشه گوشتی به صرفه ای داشته باشند. قیمت روز گوسفند کشتار میزان وزن دام می تواند در اثر تغییر شرایط با نوسان همراه شود. برای مثال اگر دامی گوشتی در منطقه ای سردسیر با جیره غذایی فقیر نگهداری شود، در حالیکه با شرایط گرم و معتدل و چراگاه های گسترده سازگار باشد، مطمئنا نمی تواند وزن مناسبی به دست بیاورد. در همین رابطه برای دستیابی به دامی با وزن مناسب باید شرایط سازگار با دام را برای آن به ارمغان آورد.

شماره تماس مرکز خرید گوسفند زنده

اگر به دنبال خرید گوسفند گوشتی از مراکز معتبر و بهداشتی هستید، می توانید به دو روش مراجعه حضوری و سفارش از طریق تماس نسبت به انجام این کار اقدام کنید. توجه داشته باشید که سفارش تلفنی گوسفند زنده را از مراکز معتبر و با داشتن مجوز های لازم برای فعالیت انجام دهید. جهت انجام سفارش حضوری و یا غیر حضوری می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مجموعه های شیپ در تماس باشید. در ادامه به معرفی چند منطقه تحت پوشش شعبه های مجموعه hi sheep می پردازیم.

 • مناطق اصلی تهران شامل :
 • شرق تهران
 • غرب تهران
 • جنوب تهران
 • شمال تهران
 • خاوران
 • افسریه
 • قائم شهر
 • آزادگان
 • حکیمیه
 • شهریار
 • اسلامشهر
 • و …

در هر نقطه ای از تهران و کرج که باشید می توانید سفارش خود را نسبت به خرید دام زنده اعم از گاو، گوساله، بره، گوسفند و … ثبت کنید تا در سریع ترین زمان نسبت به ارسال دام مورد نظر با قیمت مناسب اقدام شود. گوسفند زنده شهرداری

خرید گوسفند شهرداری از کشتارگاه قابل اطمینان

برای استعلام قیمت گوسفند زنده و خرید در تهران و کرج و همچنین ثبت سفارش آنلاین از طریق اینترنت، مجموعه های شیپ با سابقه کار چندین ساله، برای راحتی بیشتر مشتریان نسبت به راه اندازی سایت گوسفند فروشی اقدام کرده است. شما عزیزان می توانید از طریق مراجعه به سایت و تماس با کارشناسان از طریق شماره تلفن مرکز عرضه دام زنده گوسفند شهرداری ، نسبت به خرید آنلاین گوسفنده زنده و بره زنده اقدام نمایید. توجه داشته باشید که خدمات این مجموعه فعلا در سطح شهر تهران کلیه مناطق (شرق، غرب، شمال و جنوب) و همچنین شهر کرج اکثر مناطق فعالیت دارد. در صورت افتتاح شعبه در سایر شهرها و شهرستان ها جزئیات لازم در این بخش اطلاع رسانی خواهد شد. بازار گوسفندان تهران

بازار گوسفندان تهران

بازار گوسفند در تهران و کرج به دو دسته اصلی تقسیم می شود که یکی میادین شهرداری و یکی هم مراکز خصوصی می باشد. بسیاری از مراکز خرید و فروش گوسفند زنده شهرداری در اصل یکی سری مراکز خصوصی می باشند که دارای پروانه کسب فعالیت رسمی از جانب شهرداری می باشند. بسیاری هم به صورت غیررسمی بدون هیچگونه مجوز و پروانه فعالیت در حال فروش دام زنده هستند. این روزها در مناطق مختلف مرکز عرضه گوسفنده زنده زیادی وجود دارد که هر کسی بستگی به نزدیکترین مرکز می تواند اقدام به خرید کند. البته افرادی هم هستند که خرید آنلاین گوسفند از طریق اینترنت را نسبت به خرید حضوری و روش سنتی ترجیح می دهند که در این صورت تفاوتی ندارد از چه منطقه ای خرید خود را انجام دهید. جهت خرید گوسفند زنده آنلاین یا مراجعه حضوری به بازار گوسفندان تهران می توانید با شماره های موجود در سایت های شیپ تماس گرفته و هماهنگی لازم را جهت سفارش انجام دهید. ما بهترین نژاد گوسفند گوشتی را با بهترین کیفیت همراه با قصاب به محل شما ارسال خواهیم کرد. بی شک با یکبار تجربه خرید مشتری دائمی و وفادار ما خواهید شد.

قیمت روز گوسفند زنده کیلویی چند ؟

قیمت گوسفند زنده در تهران را که ما در این بخش مورد بحث قرار دادیم برای کل وزن گوسفند می باشد. برخی افراد قیمت لاشه گوسفندی را با دام زنده اشتباه میگیرند. هر روزه از سمت اتحادیه دام کشتار روز و سایت های رسمی اعلام نرخ روز اعلام می شود. شاید هیچ کدام از مراکز فروش گوسفنده زنده در تهران و کرج دام های خود را با قیمت روز نفروشند، زیرا همه آنها سعی دارند قیمت را ارزان تر نسبت به دیگر مراکز اعلام کنند. از آنجایی که قیمت ها هر روز در حال تغییر می باشد و ممکن است در برخی زمان ها قیمت داخل سایت بروز نشود، ما در این بخش نرخ روز را وارد نکرده ایم. شما عزیزان می توانید برای استعلام آخرین و البته ارزان ترین قیمت گوسفند زنده تهران با شماره تماس ما ارتباط برقرار کنید.

نحوه خرید گوسفند از مرکز قابل اطمینان؟

بیشتر افراد از اینکه از یک مرکز خرید و فروش گوسفند زنده نامعتبر خرید کنند ترس دارند. ما این موضوع مهم را به خوبی درک کرده ایم و میدانیم که همشهریان عزیز سعی دارند از یک سری مراکز کشتارگاه اطمینان خرید کنند. به همین دلیل تمام تلاش خود را کرده ایم تا به امروز تمامی مشتریان های شیپ رضایت کامل را از ما داشته باشند. اگر تاکنون از این مجموعه سفارش گوسفنده زنده نداشته اید ما این پیشنهاد را برای شما داریم که فقط برای یک بار تجربه خرید از این شرکت را داشته باشید. بی شک انتخاب همیشگی شما از این پس برای خرید گوسفند زنده برای قربانی در تهران و کرج ما خواهیم بود.

نحوه خرید دام زنده گوسفند از های شیپ؟

برای خرید گوسفنده زنده در تهران می توانید با شماره تلفن مرکز خرید و فروش بازار گوسفند های شیپ تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید. لازم است در صورت تمایل به خرید حضوری می توانید در بعد از ارتباط با شماره تلفن مرکز فروش دام زنده گوسفند هماهنگی لازم را جهت مراجعه به محل کشتارگاه انجام دهید. در سفارش آنلاین و غیرحضوری تنها کافیست وزن گوسفند زنده مد نظر خود را اعلام کنید. ما دام را همراه با قصاب به محل و درب منزل شما ارسال خواهیم کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top